Ankara’da En İyi Sağlık Sigortası Hangisi?

Ankara’da En İyi Sağlık Sigortası Hangisi?

Sağlık sigortasının amacı insanların tedavilerinin konforlu bir şekilde yapılmasını sağlamak ve bu sayede sağlık hizmeti kalitesinin yükselmesini hedeflemektir. Sağlık sigortası denildiği zaman akla birden fazla gelebilir ancak bir özel sağlık sigortası yaptırılmak isteniyorsa mutlaka avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurulmak zorundadır. Avantajları saymakla bitmez ancak her sigortanın da kendi içerisinde bir takım dezavantajı mutlaka olacaktır. Bunun için bir sağlık sigortası yaptırmadan önce hangisi en iyisi ve benim için en uygun olan hangisi mutlaka bilmek gerekiyor.

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası firmaya göre değişiklik gösterir. Tüm sektörlerde olduğu gibi sağlık sigortasında da türüne göre ve şirkete göre farklılık söz konusu olacaktır. İhtiyacınıza bütçenize ve bulunduğunuz şehre göre avantajı en yüksek olan paketi ve firmayı seçmeniz önemlidir. Sağlık sigortaları tamamlayıcı sağlık, özel sağlık ve SGK şeklinde ayrılmıştır. Bunun yanı sıra hayat sigortası ve farklı sigorta türleri de mevcuttur. Fonksiyonları itibariyle her sigorta birbirinden farklıdır. Örneğin tamamlayıcı sağlık sigortasının ne demek olduğunu bilmeyenlere şu şekilde bir açıklama yapabiliriz.

Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından güvence altına alınan sağlık harcamalarınız haricindeki masrafları teminat altına alırsınız. Bu durumun en sık gündeme gelen örneği özel hastanelerde SGK’nın ödediği tutarın üstüne kesilen fark miktarıdır. Kendisine göre en iyi tamamlayıcı sigortası bulunan bir hasta, bu farkı sigorta poliçesi kapsamında güvence altına almış demektir. Bunun dışında doğum teminatı gibi kritik noktalar başta olmak üzere ameliyat giderlerine kadar birçok durum, sigorta kapsamında güvence altında olacaktır.

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortalarının hiçbiri geçmişten gelen kayıtlı hastalıkları sigorta kapsamı içerisine almaz. Bunun içinde böyle bir durumunuz söz konusuysa o zaman bunu dikkate almanız gerekiyor. Bizim sigorta acenteleri olarak müşterilerimize zaman kaybetmeden tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmalarını talep etmemizin nedeni de bundan kaynaklanmaktadır. Yani daha sonrasında alacağınız bir sağlık sigortası hizmetiniz sizin önceki sağlık problemlerinizi kapsamayacaktır. Bunun da sizin için sıkıntılı bir durum olduğunu söyleyebiliriz.

16 Aralık 2019
283 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al