Trafik Sigortası Sorgulama Plakadan Yapılabilir mi?

Trafik Sigortası Sorgulama Plakadan Yapılabilir mi?

Zorunlu trafik sigortası, aracınızda meydana gelen bir hasarın maddi boyutlarını azaltabilmesi açısından devreye giren bir sigorta türüdür. Sürücüler düzenli olarak her yıl trafik sigortasını yenilemek zorundadır. Kaza sonrasında olası maddi endişelerinin de ortadan kalkmasına imkan sağlanmış oluyor. Trafik sigortası poliçe sahibinin değil karşı sürücünün zararlarını telafi edebilmesi amacıyla kullanılır. Bunun için kaskodan ayrılan en önemli noktası budur.

Trafik sigortası yılda bir kez yapılan bir işlem olduğundan dolayı ister istemez yapılış tarihleri unutulabilir. Bunun içinde trafik sigortası plakadan da sorgulanarak ne zaman son bulabileceği de bilinir. Eskiden sigorta poliçesi elinizde ve yanınızda bulundurulması gerekiyorken bugün böyle bir durumunda söz konusu olmaması ve online olarak bu işlemlerin takip ediliyor olması insanların sigorta tarihleri konusunda kafasının karışmasına imkan sağlamıştır.

Trafik Sigortası Karşı Tarafın Sağlık Harcamalarını Karşılar mı?

Kazalarda hasarların karşılanmasında sigorta limitlerine bağlı kalmak üzere giderebilen sigortalar, sağlık konularında da yardımcı olur. Kazadan sonra oluşmuş bedensel etkilerin tedavi edilebilmesinde öne çıkar ve yaralanma-ölüm gibi hadiselerde karşı tarafın kaybını karşılar. Sigortada limitler, meydana gelmiş olan kazanın türüne bağlı olarak değişir. Ölüm veya yaralanmaların meydana geldiği kazalarda masraflar değişiklik göstereceğinden zorunlu trafik sigortasındaki değerlendirmeler de buna göre tespit edilir.

Eskiden yaralanma durumunda karşı taraf hastaneye gittiğinde sigorta firması devreye giriyor ve hastane masraflarını karşılıyordu. Ancak günümüzde artık trafik kazası sonrasında da SGK devreye girdiğinden dolayı bu tarz bir problem yaşanmıyor. Ancak trafik sigortası yapan sigorta şirketi poliçedeki belli bir rakımı sigortalıdan aldığı için bir anlamda yine sigorta kendisi karşılıyor demek yerinde olacaktır.

Teknolojinin gelişmesi insan yaşamını kolaylaştırma ve konfor konusunda önemli bir destek sağlıyor. İnsanlar artık internet üzerinden her işlemi yapabildiği için de gerek trafik sigortası gerekse kasko sigortası gibi durumlarda daha hızlı ve kolay hareket edebiliyorlar.

Aracınızın trafik sigortasının olması demek sadece zorunlu olması demek değil, aynı zamanda olabilecek kaza sonrasında cebinizden ekstra bir ödeme çıkmaması demektir. Zira bugün meydana gelen en ufak kazalarda bile onarım ve tamir masraflarının ciddi boyutta olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Trafik ve Ankara kasko sigortası ile ilgili bize https://hksigorta.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

18 Haziran 2020
526 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al