Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sünnet Teminatı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sünnet Teminatı

Tamamlayıcı sağlık sigortasının özel hastanelerden fark ücreti ödemeden hizmet verdiğini biliyoruz. Aileler ise bu anlamda bu sigorta sayesinde neler yapabileceklerini ve nasıl bir haklarının olduğunu merak ediyor. Merak edilen konulardan bir tanesi olan çocukların sünneti ile ilgili masraflarının karşılanıp karşılamadığını ise bu makalemizde anlatalım istedik. Tamamlayıcı sağlık sigortasında çocuğunuzun sünnet ücretlerini karşılayan tek bir sigorta şirketi vardır o da Anadolu Sigorta. Sigorta şirketi çocuğunuzu sünnet ettirmek istediğiniz de hastane masraflarını karşılıyor.

Anadolu Sigortanın bu hizmetinden yararlanabilmeniz için çocuğunuzun tamamlayıcı sağlık sigortasının yıllık süreyi doldurmuş olması gerekiyor. Yani ilk yıl tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda bu hizmetten yararlanamıyorsunuz ancak ikinci yılda sünnet teminatınız içerisinde yer alıyor.  Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususların başında gideceğiniz hastane geliyor. Çünkü sünnet masrafları her hastanede geçerli olmuyor. Anadolu sigortanın anlaşmalı olduğu tüm hastanelerden bu hizmeti almanız mümkün.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanız İçin 3 Seçenek

  1. Seçenek

Eğer ki sizin özel sağlık sigortanız varsa o zaman ek bir prim ödemesi yaparak çocuğunuz içinde tamamlayıcı sağlık sigortası alabilirsiniz. 

  1. Seçenek

Sizin ya da eşinizin özel sağlık sigortası olmayabilir. Böyle durumda sadece çocuğunuz için poliçe satın alabilirsiniz. Çocuklar tek bir poliçe ile güvence altına alınabilir. Sigorta firmaları ailece özel sağlık sigortası yapılması halinde % 10 indirim sağlar.

  1. Seçenek

Ailece özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. 

Çocuk sağlık sigortasını tek başına yapan sigorta şirketinin sayısının az olduğunu biliyoruz. Bunun içinde bir dezavantaj olabilecektir. Sigorta şirketleri çocukların her zaman risk altında olduğunu düşünür ve bunun içinde yüksek primler çıkmaktadır. 

Çocuklar 25 yaşına gelinceye kadar aile poliçeniz içerisinde kalabilir. Ancak bunun için istenilen tek şart ise çocuğun evlenmemiş olmasıdır. 25 yaşını aşmış olan gençler ise bireysel olarak sağlık sigortası alabilecektir.

Özel sağlık sigortası insanların sağlık konforunun en üst seviyeye çıkarılmasına yardımcı olmaktır. Dolayısıyla devlet hastanelerinin sağlamış olduğu sıkıntılı sağlık süreçlerinden de özel sağlık sigortanız vasıtasıyla karşılamış olursunuz.

HKsigorta olarak, iletişime geçmeniz durumunda sizin için en uygun olan tamamlayıcı sağlık sigortası teklifini bulup sizlere sunacağız.

25 Temmuz 2019
310 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al