Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sigortacılık ve Sigortacılığın Tarihi

Sigortacılık ve Sigortacılığın Tarihi

İnsanlar yaşadıkları süre içerisinde çeşitli sosyal, ekonomik ve fiziksel risklerle karşı karşıyadır. Gerçekleşebilecek risklerin yaşamlarını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla toplumlar çeşitli korunma yollarını tercih etmişlerdir. Sigorta da bu korunma yollarından biri olarak asırlardır kullanılmaktadır. Sigortacı ve sigortalı arasında düzenlenen sigorta sözleşmesiyle gerçekleşebilecek riskler teminat altına alınır ve sözleşmede teminat altına alınmış risklerin gerçekleşmesi sonucu oluşan mal ve can kayıplarının parayla ölçülebilen zararları karşılanır.

Sigortacılık Sektörü günümüzde ekonomik ve sosyal hayatta önemli bir konuma sahiptir ve gün geçtikçe de yerini sağlamlaştırmaktadır. Sigorta sektörünün, ülke ekonomisindeki yeri o ülkenin gelişmişlik düzeyi hakkında da bilgi vermektedir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Sigorta sektörü her geçen yıl daha hızlı gelişmekte, önemli bir sektör haline gelmekte ve günlük yaşamın vazgeçilmez parçası olmaktadır.

Ülkemizde sigorta sektörü son yıllarda enflasyonun iki kat üzerinde büyüme gerçekleştirmiş ve Türk ekonomisinin önemli yapı taşlarından biri olma yolunda ilerlemiştir. Buradan hareketle yapılmış olan bu tez çalışmasında sigorta sektöründe sigortanın sigortalılarla buluşmasında en fazla pay sahibi olan sigorta aracılarından acentelerin rolü incelenmiştir.

En uygun sigorta teklifleri

Sigortacılık Sektörü

İlk zamanlarda yalnızca günlük ihtiyaçlarını gidermeyi düşünen insanlar, belli bir uygarlık düzeyine ulaşınca geleceklerini güvence altına almak, yaşamın ve ticaretin belirsizliklerine karşı, olası rizikoların ekonomik ve maddi sonuçlarından korunmak gereksinimi duymuşlardır.

Sigorta, aynı türden tehlikeyle karşı karşıya olan kişilerin, belirli bir miktar para ödemesi yoluyla toplanan tutarın, sadece o tehlikenin gerçekleşmesi sonucu fiilen zarara uğrayanların zararını karşılamada kullanıldığı, bir risk transfer sistemidir. Bu sistem sayesinde kişiler, karşı karşıya bulundukları tehlikelerin neden olabileceği, para ile ölçülebilen zararlarını, nispeten küçük miktarlarda ödemiş oldukları primler yoluyla paylaşmaktadırlar.

Günümüz sigortacılık sektörü eskiye nazaran çok daha gelişmiş olmasının yanı sıra ek teminatlarla da insanların yaşamları daha kapsamlı olarak güvence altına alınmaya çalışılmıştır. Sahip olduğunuz değerlerin olası risklere karşın yok olmaması ancak doğru sigorta ürünün seçilmesiyle mümkün olacaktır. Bunun dışındaki bir yolda kayıp çok daha büyük olacaktır.

Hksigorta.com olarak biz bu süreç ve gelişim içerisinde siz değerli müşterilerimize daha kaliteli hizmet sağlayabilmek için kendimizi geliştirir ve sizin için en uygun olan teklifi hazırlarız.

01 Nisan 2020
112 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al