2020 Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

2020 Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

2020 trafik sigortası fiyatları ne kadar merak edenler için hazırladığımız makalemizde geniş bilgilere yer verelim istedik. Araç sahipleri ve yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla trafikte katı kurallar getiriliyor olmasına karşın istenmeyen olaylarla karşılaşmamak adına caydırıcılık cezalarında da ciddi bir yükseltilme söz konusu olmuştu. Ancak bazı sürücüler tüm bunlara rağmen halen trafik kurallarına uymayabiliyorlar. Yani sinyal vermeye ihtiyaç duymadan dönenler, ters yönden gideceği yere ulaşmak isteyenler, park yasakları, kırmızı ışık ihlalleri ve bunlar gibi pek çok kuralda ihlal edilmeye devam ediyor.

 Yukarıda bahsettiğimiz ve bunlar gibi kuralları hiçe saymış olmak insanların kendi ve başkaların hayatlarını hiçe sayması anlamına geliyor. Dolayısıyla tüm bunlar için yayları ve karşı sürücüleri güvence altına almak için zorunlu trafik sigortası geliştirilmiştir. Her sürücü aracına zorunlu trafik sigortasını yaptırması gerekir ve yaptırmazsa bunun sorumluluğu ve cezası düşünüldüğünden çok daha ağır sonuçlarla geri dönecektir. Peki, trafik sigortası zorunlu ve bu kadar önemlidir. O zaman herkesin yaptırmak zorunda olduğu 2020 trafik sigortası fiyatları ne durumda?

Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Zorunlu trafik sigortasındaki limitler trafik kazasında oluşacak zararın türüne göre değişir. Herhangi bir can kaybı olması durumunda ölenin yakınlarına verilmesi gereken miktar, yaralanma olması durumunda hastane masrafları için ödenecek miktardan farklıdır. Aynı şekilde sadece maddi hasar olması durumunda da ödenecek rakam farklılık gösterir. Böyle durumlarda ödenecek miktar her sene değişmekte ve böylece her sene ödenecek primlerde de değişiklik olmaktadır.

Trafik Sigortası Fiyatları Nereden Alınır?

Zorunlu trafik sigortasının amacı hasar anında masrafların karşılanmasını sağlamaktır. Bunun içinde kişiye özel olarak çıkan bir rakam belirlenmiştir. Sigorta fiyatları belirlenirken belli bir düzen içerisinde olması için kriterler belirlenmiştir. Örneğin yaşadığınız şehir, aracın modeli, sürücünün yaşı, sürücünün ehliyet yaşı gibi durumlar. Bunlar hepsi bir kriter olarak fiyatlara etki edecek olan faktörler arasında yer alıyor. Buna göre 2020 yılında trafik sigortası fiyatları ortalama olarak 710 TL şeklindedir.

Sonuç olarak toparlayacak olursak trafik sigortası zorunlu olan bir uygulama ve bu uygulamayı yaptırmadan önce en uygun fiyat teklifini almak için bizimle iletişime geçmelisiniz.

03 Şubat 2020
511 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al