Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası almak isteyen kişiler farklı fiyatlarla karşılaşıyor. Bunun nedeni ise sigorta şirketlerinin vermiş olduğu hizmet çeşitliliği demek yerinde olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında genel şartlar tüm sigorta şirketlerinde aynıdır ancak bu genel şartların dışında yapılacak olan ek teminatlarda sigorta fiyatlarını yükseltecektir. Çünkü alınacak olan hizmetin kalitesi poliçeyle birlikte daha da kaliteli hale dönüşüyor.

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası aynı zamanda kişinin yaşına ve bulunduğu şehirlere göre farklılık gösteriyor. Çünkü yaşadığınız şehre göre yaşamdaki riskleriniz de değişik oluyor. Prim tutarlarınızla ilgili detaylı bilgi almak için ise bizimle iletişime geçmeniz yerinde olacaktır. Bu sayede sizin için çıkacak olan net rakamda belli olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında fiyatları belirleyen faktörler arasında yaşında olduğunu söyledik. Buna göre Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen her kişi için bir yaş sınırı söz konusudur. Bu yaş sınırına bakacak olursak şöyle belirtebiliriz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası almak istediğinizde öncelikli olarak SGK’lı olmanız gerekiyor. Eğer ki SGK’lıysanız o zaman 60 yaş sınırını da dikkate almanız gerekiyor. Çünkü Türkiye’de pek çok sigorta firması 60 yaşın üzerindeki kişilere tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istemiyor. Bunun için geç kalmadan tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırmanızı da tavsiye ederiz. Ancak 60 yaşın üzerinde kişilere Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veren sigorta şirketleri de vardır. Bunun içinde genellikle 60 yaşından sonra fiyatlarda ciddi bir yükselme söz konusudur. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortanız geçmişten geliyorsa bu durumda ömür boyu yenileme garantisi de söz konusudur. Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdınız pek daha sonrası için nasıl bir süreç sizi bekliyor.

Sigortamı Yaptırdım Peki Ya Sonrası?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptıktan sonra istediğiniz anlaşmalı olan bir özel hastaneye gidebilirsiniz. Aylık sizin için belirlenmiş olan ücretten başka herhangi bir tedavi ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Tamamlayıcı sağlık sigortası 1 yıl boyunca geçerlidir. Bunun için her yıl başlama tarihinden sonraki yılda bu sigortanızın devam etmesini istiyorsanız yenilemek zorundasınız.

Ödemiş olduğunuz primler karşılığında makbuz alırsınız ve bu da sizin vergi indiriminden yararlanmanıza olanak sağlar.

07 Aralık 2019
318 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al