Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Taksiler İçin Trafik Sigortası

Taksiler İçin Trafik Sigortası

Trafik sigortası kara yolunda hareket halinde olan her araç için önemlidir ve zorunlu olan uygulamaların başında gelir. Her araç trafiğe çıktığından itibaren istisnasız bir şekilde trafik sigortasını yaptırmak zorunda olduğu için burada bir değerlendirme yaparak fiyat analizinde bulunmak önemlidir. Çünkü ilk kez yapılacak olan bir trafik sigortasında fiyatlar normalin üzerinde çıkabilir. Çünkü daha sonrasında uygulanacak olan hasarsızlık indirimi ve diğer indirimlerle trafik sigortası fiyatı biraz daha düşecektir. Taksiler için trafik sigortası ise yine diğer araçlar için olduğu gibi zorunludur. Buradan yol çıktığımızda ise taksilere yapılacak olan trafik sigortasında da fiyat farklılıkları olacaktır. Bunun için taksinin yaşı, modeli ve bulunduğu şehir dikkate alınır. Her sigorta şirketi fiyatını sunarken bu şekilde bir uygulama yapar çünkü kendilerini de garantiye almak isteyecektir. Kısacası sigorta şirketleri zarara uğramak istemezler ve kendilerince önlem alırlar.

Trafik sigortasında primler belirlenirken riskler göz önünde bulundurulur. Bunun için bir ticari taksinin gün boyunca hatta 24 saat sokaklarda olduğunu düşünürseniz burada riski en yüksek olan gruplardandır ve bunun içinde taksiler için trafik sigortası fiyatı daha yüksek olacaktır. Taksiler ticari bir işletme olarak değerlendirilir ve ticari olan her şeyinde bir takım risklerinin olduğu bilinir bunun için sigorta şirketleri bireysel otomobillerden daha yüksek oranda sigorta ücreti çıkarırlar.

Burada sigorta şirketlerindeki fiyatların neden birbirinden farklı olduğu konusu da gündeme gelmiştir. Onu da şu şekilde belirtebiliriz. Trafik sigortalarında sistem eskiden olduğu gibi işlememektedir. Bugün yeni yapılan düzenleme neticesinde trafik sigortalarına taban fiyat uygulaması getirilmiş ancak tavan uygulama da sigorta şirketlerinin kendilerine bırakılmıştır. Sigorta şirketleri arasındaki rekabeti göz önünde bulundurduğumuzda ise karşımıza fiyatlardaki farklılıklar çıkar.

Bunun için her sigorta şirketinde aracınız için farklı fiyatların çıkmış olması muhtemeldir. Taksiler sürekli olarak yolda olduklarından ve bu sigortanın zorunlu olduğundan dolayı mutlaka yaptırılması gerekiyor. Hatta taksiler işlerini daha sağlama alabilmek adına kasko sigortalarını da yaptırarak araçlarını güvence altına alırlar. Trafik sigortası bir sürücünün üzerinde hiçbir zaman yük değil tamamen destekçi olarak görülmek zorundadır. Çünkü bu sayede güvende olacaktır.

Hksigorta olarak size ve taksinize sigorta işlemi yaparken her zaman en uygun fiyatların olmasını tercih eder ve buna göre fiyat tekliflerimizi alırız.

03 Nisan 2019
211 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al