Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

HGS Kullanmanın Avantajı Nelerdir?

HGS Kullanmanın Avantajı Nelerdir?

Türkiye’de HGS, milyonlarca sürücü tarafından 4 yıldır kullanılan bir sistemdir. HGS, geçiş sistemi olarak kullanılan uygulamalardan dördüncüsü olarak hizmete girdi. HGS’den önce gişelerde kartlı geçiş sistemi ve otomatik geçiş sistemleri bulunuyordu. Trafik yoğunluğu ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte otoyol ve köprüler, nakit ödeme ile geçiş kabul etmemeye başladı. Bu nedenle otoyol ve köprülerde nakit işlemi yerine direkt geçiş hizmeti veren HGS getirildi. Diğer uygulamalara göre HGS avantajı ön plana çıkıyor. Aynı zamanda uygulama ile sürücülerin trafikte hiç beklemeden ilerlemeleri son derece önemli bir husus olarak görülüyor. Bu nedenle HGS kullanan kişilerin dikkat etmesi gereken tek husus, HGS yükleme konusunda dikkat etmeleri gerektiğidir. HGS kart bakiyesinin belirlenen limitinin altına düşülmemesi için belli aralıklarla kontrol edilmesi gerekiyor.

HGS’de Online Hizmetler

OGS ve KGS gibi ücretli geçiş sistemlerine göre daha modern ve mobil bir teknolojik altyapıya sahip olan Hızlı Geçiş Sisteminde online hizmetlerde ön plana çıkıyor. Sürücüler, internet üzerinden son derece hızlı bir şekilde en güncel HGS kart bakiyesi durumlarını HGS’de online hizmetler ile öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor. HGS ile araç sürücüleri köprü ve otoyol ücretli geçiş gişesinde araçlarını durdurarak, kart okutma ile uğraşmadan hızlı geçişler yapabiliyor. Bunun temel nedeni ile araç sürücülerinin PTT şubelerinden kimlik ve araç ruhsatı yazısı ile aldıkları HGS kartının yanında verilen ve aracın ön camında kolay görünen bir kısma yapıştırılan HGS etiketi, HGS ücretli geçiş gişesindeki sistem ile geçiş esnasında etkileşime geçerek, mobil olarak HGS geçiş ödemesini bakiyeden karşılıyor. Bu sistem araçların bakiye yetersizliği gibi durumlar dolayısıyla geçiş ihlali yapabilmesine de sebep olabiliyor.

HGS’nin Diğer Sistemlere Göre Farkları

Günümüzde hızla gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün trafikteki araç sayısında önemli oranlarda artışlar yaşanıyor. Türkiye’de kara yollarında artan araç sayısının trafikte yaratmakta olduğu büyük sıkışıklık sorunlar, trafiğin büyük bir problem haline gelmesine yol açabiliyor. Günümüzde araçların trafikte en büyük sorunlarının başında kara yollarındaki otoyol ve köprü ücretli geçiş gişeleri oluşturuyor. Özellikle eskimiş ve çağın gerisinde kalmış bir sistemde hizmet vermekte olan OGS ve KGS gibi ücretli geçiş sistemlerinde araç sürücülerinin gişeden araçlarını durdurarak ve kart okutmaya çalışmaları hem zaman kaybı yaşamalarına hem de son derece sıkışık olan trafiğin durma noktasına gelmesine yol açabiliyor. Bu durumun trafik içerisinde yaratmakta olduğu sorunlara çözüm arayışı sonucunda Hızlı Geçiş Sistemi geliştirildi. Bu hususlar ele alındığında HGS’nin diğer sistemlere göre farkları da açık bir şekilde görülebiliyor. Aynı zamanda HGS yükleme işlemlerine getirilen kolaylıklar da vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.

25 Nisan 2020
45 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al