Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Süresi Dolmuş Araç Sigortası Nasıl Yenilenir?

Süresi Dolmuş Araç Sigortası Nasıl Yenilenir?

Araba sigortası yasa gereği zorunludur ve olmadan aracı sürmek ciddi bir suç olarak kabul edilir. Yalnızca zorunlu olması değil aynı zamanda kazayla karşı karşıya kalmanız halinde finansal olarak zora düşmemeniz için faydalıdır. Araç sigortası poliçenizin süresi dolduysa ve yenilemek istiyorsanız, süresi dolmuş araç sigorta poliçenizi nasıl yenileyebileceğinizi aşağıda anlatalım istedik.

Yapmanız gereken ilk şey sigorta acentenize başvurun: Araç sigortası poliçenizin geçerliliğini yitirdiğiniz anda sigorta acentenizle temasa geçin. Ne kadar beklerseniz, size gerekli kapsamı sunacak bir sigorta şirketi bulmak o kadar zor olacaktır. Ayrıca, son kullanma tarihinden itibaren 90 gün içinde poliçenin yenilenmemesi, indiriminizin de kaybolmasına neden olur.

Online İnternetten Yenileme

Süresi dolmuş araç sigortası poliçesini yenilemenin en kolay ve hızlı yollarından biri, Hksigorta.com online web sitesini ziyaret etmektir. Sigortanın online yenilenmesi, poliçe numaranızı ve temel bilgilerinizi girerek birkaç kolay adımda elde edebilirsiniz.  İsterseniz eski sigorta acentenizden memnun değilseniz bu durumda trafik sigortası işlemlerinizi bize devredebilir ve bu sayede tüm sigorta süreçlerini profesyonel bir ekibin takip etmesini sağlarsınız.

Trafik sigortası fiyatları

Araç sigortanızın süresi dolduğunda aşağıdakileri aklınızda bulundurun.

Aracınızı sürmekten kaçının: Araç sigortası poliçenizin geçtiğini bildiğinizde, poliçeli araçla sürmek yasak olduğundan ve poliçeyle ilgili bir kazaya neden olmanız durumunda sizi mali sıkıntıya sokabileceğinden aracı sürmekten kaçının.

Aracınız incelenecektir: Sigorta şirketi size sigorta poliçesini vermeden önce aracınızı araştıracaktır. Eğer poliçenin son kullanma döneminden önce sigortanızı yenilememişseniz bu durumda sigorta ücretiniz daha fazla çıkar. Yeni indirim hakkı kazanamazsınız.

Araç sigortasını yenilerken elinizin altında olması gereken belgeler

  1. TC kimlik numaranız
  2. Aracınızın plakası
  3. Ruhsat seri numarası

Yani yapmanız gereken işlem aslında çok basit. İnternet üzerinden nerede olursanız olun anında sigorta poliçeniz kesilerek hazır edilir. Hatta poliçenizi yalnız trafik sigortası değil aynı zamanda kasko, DASK, konut ve tamamlayıcı sağlık sigortası olarak da yaptırabilirsiniz. Sigortaların amacı sizi olası zararlara karşı korumak ve güvence altına almaktır. Bunun için size sunulmuş olan bu hakkı ne kadar iyi kullanırsanız kendinizi de güvenceye almış olursunuz.

09 Mayıs 2020
53 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al