Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Grup Sağlık Sigortası Nedir?

Grup Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık insan hayatı için çok önemli ve olası riskleri en aza indirebilmek içinde mutlaka sağlığınıza iyi bakmanız gerekiyor. Sağlığınızı ne kadar koruma altına alırsanız kendinizi o kadar iyi hissedeceğiniz gibi psikolojik olarak da bu sizi mutlu edecektir. Bir insanın sağlığını koruyabilmesi için öncelikli olarak sağlığını güvence altına alması gerekiyor. Bunun temel yoluna baktığımız zaman ise özel sağlık sigortalarını görüyoruz. Özel sağlık sigortası bireysel olarak yapılabildiği gibi aynı zamanda grup şeklinde de yapıyor. Grup sağlık sigortalarının bireysel sigortalar gibi kazandırmış olduğu bir takım avantajlar vardır.

Grup sağlık sigortasında birden fazla kişinin bir araya gelmesi ve özel şartlar göz önünde bulundurularak özel sağlık sigortası yaptırmasına verilen isimdir. Grup sağlık sigortası özellikle şirketler ve bu şirketin çalışanlarına onların ailelerine doğrudan verilecek olan sağlık hizmetidir. Çalışanlarına grup sağlık sigortası yaptıran bir firma personellerinin performansını da artırmış olacaktır. Motivasyonu artmış olan işçi işinde çok daha başarılı olacak ve bu da ister istemez işverene yansıyacaktır.

Grup sağlık sigortasının avantajlarından birisi de indirim sunuyor olmasıdır. Kurumlar çalışanlarına bu sigortayı yaptırdığında avantajı vergi indirimi olarak geri alacaktır.

Grup sigortası yaptırmak istediğiniz de çalışanlarınız için öncelikli olarak şu yol izlenir.

İşiniz ve sektörünüzün risk kapsamı

Çalışanlarınız riskli işlerde çalışıyorsa bu durumda onlar için sunulacak olan sigorta tutarı daha fazla olacaktır. Ancak riskleri daha düşük olan sektörlerde prim tutarı daha düşük olacaktır.

Grup sağlık sigortası kapsamı içerisinde yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı vardır. Bu iki teminatı birbirinden ayıracak olan hizmetler söz konusudur. Bu teminatların kapsamında acil müdahale, ameliyat, kontroller, tetkikler, muayene, laboratuvar hizmetleri yer alır. Poliçenin kapsamına göre bu hizmetlerin tamamından ya da bir kısmından limitli ya da limitsiz olarak faydalanılabilir.

Grup sağlık sigortası adından da anlaşıldığı gibi şirketlerin çalışanlarına ya da kurumların personellerine yaptırabildiği bir sigorta olmanın yanı sıra sizde ailenize veya arkadaşlarınızla bir araya gelerek yaptırabileceğiniz bir sigorta türüdür. Bu sayede daha çok indirimli fiyatlarla sigortanızı yaptırmış olacaksınız. 

11 Ocak 2020
106 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al