Sigortasız Çevirmeye Yakalanırsam Ne Olur?

Sigortasız Çevirmeye Yakalanırsam Ne Olur?

Trafik sigortası karayolunda hareket halinde olan her aracın yaptırmakla mükellef olduğu bir sigorta türüdür. Adından da anlaşılacağı gibi zorunlu olan bu sigortayla trafiğe çıktığınızda başınıza gelebilecek olanlara da katlanmak zorundasınız. Bu gelecekler ise sadece zaman kaybı değil aynı zamanda maddi olarak da sizi etkileyeceğinden dolayı trafikte sigortasız olarak seyretmemeniz tavsiye edilir. Gelelim sorumuz olan sigortasız çevirmeye yakalanırsam ne olur sorusunun yanıtını vermeye çünkü yaşayacağınız durum sizi ciddi bir strese sokacaktır. İnsanlara bu soruyu düşündüren en önemli konuların başında da trafik fiyatlarının yüksek olması geliyor.

Türkiye’de 4 milyona yakın kişinin trafik sigortası yaptırmadığını biliyor muydunuz?

En uygun trafik sigortası teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 312 221 00 11

Trafik Sigortası Yaptırılmazsa?

Sigortasız çevirmeye yakalanırsam ne olur sorusunun yanıtını bulmak için öncelikli olarak işe teknik açıdan bakmanın yerinde olacağını düşünüyoruz. Çünkü işin teknik boyutlarını da düşündüğünüzde aslında neden zorunlu olduğu da daha açık bir şekilde anlaşılmış oluyor. Trafik sigortası bir kaza anında karşı tarafa vermiş olduğunuz maddi zararların karşılanmasını sağlar. Yani trafikte seyir halindeyken siz bir araca çarptınız ve ölüm, yaralanma ya da maddi hasarlı kaza meydana geldi. Bu durumda sigortanız devreye girerek oluşan hasarı karşılar. Yani siz kaza sonrasında işin maddi boyutunu da düşünmemiş olursunuz.

Trafik sigortası yaptırılmasının en önemli nedenleri arasında yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi fiyatları geliyor. Ancak yaşanılacak herhangi bir kaza anında da aslında ödemiş olduğunuz bu paranın ne kadar düşük olduğunu da fark ediyorsunuz.  

HK Güvence Trafikte Kazasız Sürüşler Diler.

Sigortasız çevirmeye yakalanırsam ne olur diye sordunuz gelelim açıklamamıza. Polis sizi yakaladığında sigortanızı soracak ve olmadığını tespit ettiğinde aracınızı direk olarak bağlayacak. Size sigortasız araç kullanma cezası kesilecek ve aracınız çekici ile otoparka gidecek. Siz bu durumda büyük bir zaman kaybetmiş olacaksınız çünkü yapmanız gereken işlemler var. Öncelikli olarak aracınızı tekrar alabilmeniz için trafik sigortanızı yaptırmanız gerekiyor ki bu aniden gelen bir masraf olacak. Bununla kalmıyorsunuz trafik polisinin size kestiği cezayı da ödüyorsunuz ama aracınızı halen alamıyorsunuz çünkü aracınızı otoparkta kaldığı gün kadar park ücreti ödemeniz söz konusu.

Şimdi tüm bunları topladığımızda cebinizden çıkacak ciddi bir rakam demek ve sizin ilk etapta ve taksitle ödeyerek yaptırmadığınız trafik sigortanız size ciddi paralara mal oluyor. Tahmin ediyorum ki sigortasız çevirmeye yakalanırsam ne olur sorusunun yanıtını da bu şekilde vermiş olduk.

14 Şubat 2019
449 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al