Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sigortada Vazgeçilmez 10 Teminat

Sigortada Vazgeçilmez 10 Teminat

Sigorta sektöründe çeşitlilik oldukça genişlemiş ve otomobiline ya da sürücüsüne göre sigorta poliçesi hazırlanarak sunulmuştur. Bu makalemizde mademki sigorta yaptırmanız gerekiyor o zaman sizin için vazgeçilmez olacak 10 teminattan bahsedelim istedik. Bunları bildiğinizde ve önemsediğinizde poliçenizdeki eksiklikleri de fark edip ortadan kaldırmış olacaksınız. Ek teminatlara baktığımızda bazılarının çok gerekli olmasına karşın genel şartlarda olmadığı görülüyor ve bu da ister istemez bir rahatsızlık durumu oluşturuyor. 

Zorunlu Sivil Sorumluluk

Adından da aslında ne kadar faydalı olduğunu anlayabiliyoruz. Trafiğe çıkmak isteyen her sürücü zorunlu olarak yaptırması gerekiyor. Yapılan tüm araç sigortalarının tamamı bu teminatı içermesi gerekiyor. 

Sürücü Güvenliği

Trafik kazası beklenmedik şekilde gelebilir ve bazı kazalarda suçsuz bazılarında da suçlu siz olabilirsiniz. Eğer ki suçlu bulunduğunuz kazada sürücü güvenliği teminatınız varsa bu durumda teminatınızda kısıntı olmayacaktır. Sigorta şirketlerinin büyük bir bölümü poliçelerine bunu eklerler ancak bu teminatta tazminat miktarı farklılık gösterebilecektir. Rakamsal olarak baktığımız zaman ise üç bin ile otuz bin Euro arasında bir değişiklik gösterecektir.

Yol Yardımı

Yol yardımı otomobil sürücüleri için pratik ve kullanışlı bir teminattır. Amacı sürücünün aracını kullanırken kendisini daha güvencede hissetmesini sağlar. Yol yardımı sizin yapacağınız sigorta poliçesine göre değişiklik gösterir. Buna göre herhangi bir ülke kapsamadığı gibi bazı teminatlarda da sınırlı bir hizmeti kapsar. Bu hizmet verilirken sigorta firması ek bir teminat olarak değerlendirmez bunun için sigortanızı yaptırmadan önce mutlaka kontrolünü de sağlamanızı tavsiye ederiz. 

Camlar

Sürücülerin görüş mesafesi önemlidir. Bunun için araç içerisinde camlar büyük etkiye sahiptir. Camların kırılgan bir hassasiyeti olduğundan dolayı beklenmedik bir zaman içerisinde kırılabilir. Bunun içinde camların sigortanızda bir teminatla koruma altına alınması faydalı olacaktır. Cam teminatını yaptıracağınız basit bir ücret karşılığında tamamlarken camınıza herhangi bir zarar gelmesi halinde de ücret ödemeden yenileyebilirsiniz.

Yasal Savunma

Sigorta firmalara yasal savunma teminatına önem verirler bunun için en basit sigortaların içerisinde bile yasal savunma teminatları mevcuttur.  Yasal savunma teminatı şirketlere göre farklılık gösterebilir 1,500 Euro’dan başlar ve 3 bin Euro’ya kadar çıkar.

10 Temmuz 2019
144 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al