Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kadınlarda Obezite Depresyona Neden Oluyor

Kadınlarda Obezite Depresyona Neden Oluyor

Günümüzün en önemli konularından bir tanesi bilindiği üzere obezite ve depresyon konusu. Çünkü bu hastalığın birbiri arasında ciddi bir bağ var. Kadınlar yaşam şartlarından ya da çalışma ortamlarından dolayı psikolojik sorunlar yaşayabiliyor. Yaşamın bir gerekliliği olan çalışma hayatı kadını zorladığı içi kadın ister istemez çalışmayı bırakamayacağından dolayı ya depresyonla mücadele etmeyi öğreniyor ya da vücut bu stresi başka türlü değerlendiriyor. Sonuçta mücadele edemediğinizde ise obezite kendisini gösteriyor.

Dünya sağlık örgütünün verilerine baktığımız zaman karşımıza dünya nüfusunun yaklaşık olarak 3/1’nin obezite olduğu ortaya çıkıyor ve bu rakamlarında her geçen gün biraz daha üst seviyelere doğru çıkmış olduğu biliniyor. Ülkemizde ise obezite toplumun % 30’luk bir dilimini etkiliyor buna göre erkeklerin 7,9’ü bu sorunla mücadele ederken kadınlarda rakam 23,4 olarak biraz daha ürkütücü bir hal alıyor. Obezitenin nedenlerine baktığımız zaman karşımıza ilk olarak genetik yatkınlık çıkıyor ve modern yaşamın beraberinde getirdiği beslenme tarzı da buna adeta çanak tutuyor.

Özel sağlık sigortası için hemen teklif alın.

Obezite En Çok Kadınları Vuruyor

Obezite insanın kısıtlı hareketleri neticesinde ortaya çıkıyor ve bu hastalıkla mücadele eden bir kadında ister istemez kendi öz bakımını tam olarak gerçekleştiremiyor. Bir süre sonrasında desteğe ihtiyaç duyan bayan zamanla kendisini de toplum içerisinden dışlamaya başlıyor. Obezite ile baş etmeye çalışan kadınlar ise kendisini daha kontrolsüz ve depresif hissediyorlar. Beraberinde ise bu durum kariyerlerini olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle sosyal ekonomik şartları kötü olan bayanların depresyon ve obeziteden daha fazla etkilendikleri ortada. Zaman içerisinde kadın kafasında ne yapsam nasıl yaparsam yapayım bununla mücadele edemiyorum düşüncesine girdikleri zamanda kendilerini daha fazla bırakmaya başlıyorlar.

Obezite ve diğer hastalıklara karşı kendinizi güvence altına almak istiyorsanız özel sağlık sigortaları sizin için ideal bir tercih olacaktır. Biz HKsigorta olarak siz değerli müşterilerimiz için en uygun özel sağlık sigortası teklifini hazırlayıp 5 dakikada sunuyoruz.

Sağlığınızı koruma altına almış olmanın verdiği huzurla birlikte istediğiniz bir anlaşmalı özel hastaneye giderek tedavinizi uzman ellerde ve otel konforunda yaptırabilirsiniz.

06 Kasım 2019
134 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al