Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Sigortası Ne Zaman Karşılamaz?

Konut Sigortası Ne Zaman Karşılamaz?

Konut sigortası yaptırdığınızda içinizin rahat edeceğini bilirsiniz. Çünkü evde istenmeden yaşanan herhangi bir olay da sizi psikolojik olarak etkileyecektir. Evde meydana gelen bazı hırsızlık olayları dönülmez sıkıntılara neden olabilir ve bunun da sizin psikolojiniz üzerinde önemli bir etkisi olacaktır. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için konut sigortası yaptırmanız sizin için en mantıklısı olacaktır. İnsanların uzun yıllar birikimlerini evlerine harcadıklarını düşünürseniz bu sigorta sayesinde evlerinde karşılaşacakları hasarda konut sigortası devreye girer ve sizi sıkıntıdan kurtarır. Ancak böyle durumda sigortanızın haklarından yararlanmak istiyorsanız öncelikli olarak başvuru yapmanız gerekiyor. Konut sigortası yaptırdığınızda başladığı tarihten itibaren 1 yıllık süre boyunca devam eder. Sigortanızı başlatırken size sunulan teminatlar ve poliçe sözleşmesi kapsamında yararlanacağınız haklarda belli olacaktır. Bunun için sigortanızı yaptırırken mutlaka poliçenizin ayrıntılarını kontrol etmelisiniz aksi takdirde yararlanacağınız haklarda bazı durumlarda ortadan kalkmış olacaktır. Evet, konut sigortasının pek çok sorunda ödemenizi yapacağını belirttik ancak bir takım durumlar var ki onların gerçekleşmesi halinde sigorta şirketi size ödeme yapmıyor.  Bu durumlar ise şu şekilde sıralanabilir.

Mesela konut sigortası savaş halinde herhangi bir ödeme yapmaz. Savaş bir ülke için sıradanlığın çok uzağındadır. Her zaman savaş olabilme ihtimali çok düşük olduğundan dolayı bir savaş durumunda sigorta şirketi de durumdan etkileneceğinden dolayı ödeme yapmayacaklardır.

Savaş kadar nükleer saldırıda aynı şekilde ödeme yapmamanızı sağlayacaktır. 

Konut sigortası yangın sonrasındaki zararınızı karşılar ancak evinizdeki eşyaların kendi kendilerine yanması halinde konut sigortası da kapsamı dışında kalacaktır.

Elektrikle çalışan he türlü cihaz ve motorun yangın dışında zarar görmesinde konut sigortası herhangi bir şekilde ödeme yapmayacaktır.

Konut sigortasının sizin için sağlayacağı faydaların çok fazla olduğunu söyledik ancak bu sigortadan kapsamlı olarak yararlanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken full olarak sigortanızı yaptırmanız gerekliliğidir. Bir konut sigortasının maliyetine baktığımız zaman çok düşük olduğunu görmek mümkün ancak herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde alacağınız destekte oldukça büyüktür. Bunun içinde kesinlikle evinize konut sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede ansızın karşılaşacağınız maddi sorunlarda evinizi ve kendinizi güvence altına almış olursunuz.

31 Mart 2019
182 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al