Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Ferdi Kaza Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Ferdi Kaza Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

İnsan hayatında hoş sürprizlerle karşılaştığı gibi bazen hoş olmayanlarla da karşı karşıya kalabilir. Biz umut ediyoruz ki başınıza hoş olmayan istemediğiniz hiçbir şey gelmesin lakin olası bir kaza ya da benzer durumda yaşayacağınız bir sakatlık veya hayatınızın risk altına girmesi gibi durumlarda maddi sıkıntınızı en az riskle atlatabilmek ve sevdiklerinizin geleceklerini güvence altına alabilmek için ferdi kaza sigortası yapmalısınız.

Ferdi kaza sigortası sigortanın yapılacağı şirketin ürünlerine göre çeşitlenebilir ve değişebilir bunun için sigortanızı yaptırmadan önce genel şartlarını bilmenizi tavsiye ederiz. Ferdi kaza sigortası sizin masraflarınızı teminat altına alan bir sigortadır bunun için sigortanızı başlattıktan sonra kendinizi daha fazla avantajlı görebilirsiniz. Tahmin ediyorum ki bu sigortanın adını çok kez duydunuz ancak yaptırmak istediğiniz zaman genel şartlarının neler olduğunu merak ediyorsanız onu da aşağıda size kısaca özetleyelim.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları  

Adından da anlaşılacağı başınıza gelebilecek bir kaza sonrasında meydana gelen maluliyetlerin maddi olarak giderilmesini sağlamak amacıyla devreye girer. Teminatları ise şu şekildedir. Vefat halinde, maluliyet durumunun yaşanmasında, hastane tedavi masraflarının karşılanmasında tam ya da kısmi maluliyetlerinizin giderilmesini sağlar.

Ferdi Kaza Sigortasında Vergi İndirimi Var mıdır?

Ferdi kaza sigortası yaptırmak istediğiniz zaman asgari ücretin yıllık tutarını aşmamanız koşuluyla vergi indirimi alabilirsiniz. İş yerine sigorta prim ödemelerinizin belgelerini vermeniz bunun için yeterli olacaktır. Bu sayede vergi indiriminden de yararlanmış olursunuz. Peki, ferdi kaza sigortası ile hayat sigortası arasındaki fark nedir?

Ferdi Kaza Sigortası ve Hayat Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Hayat sigortası yaparken herhangi bir sebep aranmaz. Yani nedeni ne olursa olsun bir vefat durumu gerçekleşmişse bu durumda ailenize maddi güvence sağlanır. Ancak ferdi kaza sigortası adından da anlaşılacağı gibi kaza sonrasında meydana gelebilecek vefat, sakatlık ve maluliyet durumunda doğrudan devreye girer. Bunun dışında ferdi kaza sigortası ödeme yapmaz. Ferdi kaza sigortasının avantajları ise şu şekildedir.

Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları

  • Hayatınızı kaybettiğinizde ailenizi maddi anlamda güvence altına almış olursunuz.
  • Sakatlık durumunda hastane masraflarınız sigortanız tarafından karşılanır.
  • Nakil ve ilaç tedarikinde
  • Hastane sonrası konaklama
  • Hastane süreci sonrasında eve dönüşün sağlanması
30 Haziran 2019
171 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al