Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Seyahat Sigortası Kapsamı

Seyahat Sigortası Kapsamı

Yurt dışına çıktığınızı varsayın her şey çok güzel görmediğiniz bilmediğiniz bir yerlerde gezip canınızın istediğini yapıyorsunuz. Bir insan hayatı boyunca ne bekler ne ister ki? Her şey yemek içmek ve gezmekten ibaret değil ya elbette ki sağlıkta işin içine giriyor. Yeni yeni planlar yapılır mesela gün batımını dünyanın başka bir ülkesinde seyretmek ne kadar heyecanlı olacak? Peki, onu yaparken ayağın burkulursa ne olacak? Ya da diyelim ki o esnada kalbin dayanmadı hastanelik oldu işte o zaman ne yapacaksın? Hastaneye götürdüklerinde inanılmaz paralar ödemen gerekirse işte bu noktada yaptıracağın bir seyahat sigortası senin hayatını kurtaracak diyebilirim.

Hiç kimse bana bir şey olmaz benim başıma onlar gelmez ben çok dikkatliyim demesin inanın ki olabiliyor. Hem de öyle bir oluyor ki Japonya’nın tam göbeğinde bunu yaşayan insanlar gördük.  İşte bunun için yukarıda da söylediğim gibi seyahat sağlık sigortasını mutlaka yaptırmanız gerekiyor.

Seyahat Sağlık Sigortası Ne Demek?

İnsanlar seyahatlerinde sağlık problemleri yaşayabildikleri gibi uçuş iptalleri ya da kayıplarda yaşayabilirler. Bu sigorta türü ise sizin zararlarınızı karşılar. Ama bunu önce kendiniz yaparsınız Türkiye’ye geldikten sonra da harcamalarınızı sigortanızı yaptırdığınız şirkete sunduktan sonra tüm ödemelerinizi geri alırsınız. Ama her şeyi karşılamaz bunu da bilmeniz gerekiyor. Çünkü karşılayacakları sizin yapacağınız sözleşmede yazılıdır. Bunun içinde hangi sigortayı yaptırırsanız yaptırın mutlaka sözleşmenizi ve poliçenizi okumalısınız.

Tahmin ediyorum ki biraz meraklandınız acaba kapsam içerisinde neler var sorusu canınızı sıkıyor.

Seyahat sigortası kapsamı

Seyahat sigortası yalnızca sizin sağlıkla ilgili giderlerinizi karşılamıyor. Kaybolan bir eşyanız varsa örneğin bavulunuz. Sigorta şirketi onu bulup size getirmek zorundadır. Hatta biraz daha işin inceliğine inelim. Tatile gittiniz ama sürekli olarak kullandığınız ilacınızı o ülkede bulamıyorsunuz. Sigorta şirketi sizin ilacınızı Türkiye’den alıp bulunduğunuz ülkede size ulaştırmak.  Nasıl güzel bir şeymiş dediğinizi duyar gibiyiz. Bir örnek daha verilim siz tatildesiniz ve o anda evinizde bir yangın çıktı. Geri dönmeniz gerekiyor. Sizin geri dönüş masraflarınızı seyahat sağlık sigortası karşılayacaktır.

Seyahat sigortası kapsam dışı kalan durumlar

Seyahat sağlık sigortasında tüm kapsamlar sizin imzaladığınız poliçeye, şartlara, kapsama ve şirkete göre değişecektir. Ancak hiçbir şirket savaş, grev, ağır bir suç,deprem gibi durumları seyahat sigortası kapsamına almazlar.

13 Nisan 2020
68 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al