Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sel Hasarlı Araç Alınır mı?

Sel Hasarlı Araç Alınır mı?

Ağır hasarlı araç denildiği zaman pek çok kişi korkuyor olsa da bazı hasarlar vardır ki bunların hasarları çok önemli değildir. Bu hasarlardan bir tanesi olan sel baskını neticesinde aracın hasar görmesi en hafif ağır hasarlardan olarak görülür ve pek çok sürücü için böyle bir aracı almakta sorun değildir. Çünkü aracın şasesi ve de direklerinde herhangi bir müdahale ve oynama olmamıştır. Bunun içinde bu tarzda araçları almak her zaman mantıklıdır. 

HKsigorta olarak bu makalemizde sel hasarlı araç alınır mı? Mantıklı mı gibi sorularınızın yanıtlarını bulabileceksiniz.

Sel Baskınında Kalmış Araç Alınır mı?

Sel hasarlı araçları satın almanın bir takım avantajları vardır. Bu avantajlara bakacak olursak şu şekilde belirtebiliriz. 

  • Araçta kaporta hasarı hiç olmaz, ya da çok az olur
  • Çoğunda Değişen Parça Yoktur
  • Airbag Aksamı Açılmamıştır
  • Şasileri Düzgündür

Peki, sel hasarlı araçların dezavantajları nelerdir;

  • Elektriksel Aksam Sorunları Yaşanabilir
  • Araçtan Gerçekten anlayan kişisel sel hasarlı araç almaktan çekinirler
  • Yeni model araçlar fazlası ile elektronik olduğu için sık arızalanma sorunları görülebilir
  • İç Döşeme, koltuk gibi malzemeler yıpranmış, sararmış vs olabilir.
  • Araç içinde koku sorunları sık gelen şikayetler arasındadır.

Duruma şu şekilde geniş bir açıdan baktığımız zaman darbe neticesinde pert olmuş bir araçta yalnızca darbenin olduğu bölgede daha sonrasında sorun yaşanabilir. Ya da iyi bir müdahale yapılmış olması sonrasında herhangi bir sorun yaşanmaz. Ancak sel hasarlı bir aracın beyni hasar görmüşse bu durumda farklı tesisatları bu durumda etkilenebilir. Örneğin BSI aksamı Sigorta Kutusu, Ön Konsol İçi Tesisat, Benzinli ise ateşleme tesisatı gibi

Dolayısıyla zaman içerisinde bu parçalarda sorunlar çıkabilme ihtimali her zaman yüksektir ve sizin şimdi soru yok dediğiniz aracınız sonrasında sıkıntıya neden olabilir ve cebinizden ekstra paralar çıkması mümkündür.  Sel hasarlı bir aracı satın alan insanlar her parçasına özen gösteremezler çünkü buradaki amaç çakallık değil bu tarz aracı alıp doğrudan satarak kar etmektir. Her parçayla yakından ilgilenildiği zaman ister istemez kar düşeceğinden dolayı hasarlı araçlarda müdahale çok fazla yapılmaz.

01 Ağustos 2019
533 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al