Trafik Sigortası Gecikme Cezaları Nelerdir?

Trafik Sigortası Gecikme Cezaları Nelerdir?

Trafik sigortasını yaptırmamak bir takım olumsuz sonuçları beraberinde getiriyor. Dolayısıyla bunlar arasında yer alan cezai işlemlerde araç sahiplerinin maliyet hesaplaması yaparken zorlanmasını sağlıyor. Bazı sürücüler ödeyecekleri bir cezanın olduğunun bilincinde hareket ediyor ve yine de araçlarını zamanında sigorta yaptırmıyorlar. Bu kişilerin tespit edilmesi halinde ise ciddi bir yaptırımla da karşı karşıya kalacaktır. Örneğin trafik sigortası olmayan bir aracın trafikten men edildiğini görebiliyoruz.

Trafik sigortası sürücüler tarafından tarih olarak çok üzerinde düşülmeyen bir konudur. Çünkü sürücüler sigorta acenteleri tarafından sigortaları bitmeden önce uyarılırlar ve ona göre hareket ederler. Sürücü ise aynı sigorta şirketine online olarak talimat vererek gitmeden ve zamanını ayırmadan bu işlemin gerçekleştirilmesini sağlar. Biz HK Güvence olarak bu hizmeti verirken her müşterimizi özel olarak bilir ve onların araçlarındaki trafik sigortası, kasko sigortası, konut sigortası sürelerinin bitmeden önce uyarılması sağlanarak cezai durumla karşı karşıya kalmamalarını sağlarız. Günümüzde trafik sigortası online işlemlere dönüşmüş durumda. Bunun için sürücünün sigorta belgesini yanında taşımasına gerek kalmıyor. Polis aracı çevirdiğinde yaptığı sorgulama sayesinde araçla ilgili ne şekilde bir usulsüzlük varsa hemen belirliyor. Eğer ki sorun yoksa bu durumda ara sorunsuz bir şekilde yoluna devam ediyor. Trafik sigortasının online işlemlere dönüştürülmüş olması zaten var olan sigorta konforunu bir kat daha üst seviyeye taşımıştır. İnsanlar internet üzerinden alacakları bilgiler doğrultusunda sigorta işlemini gerçekleştiriyorlar.

Trafik sigortası gecikme cezaları;

Trafik sigortasının yaptırılmamasında ilk işlem aracın trafikten men edilmiş olması. Sistem doğrudan kendi kendisine aracı trafikten men ediyor. Sonrasında ise maddi yaptırımlar devreye giriyor. Polis kontrollerinde çevirme olması da bunlardan bir tanesi. Araç bu şekilde sigortasız olarak yakalandığı zaman direk olarak sürücüye ceza kesiliyor ve aracın otoparka çekilmesi sağlanıyor. Araç otoparka alındında ise harcanacak olan paranın boyutu da büyüyor. Örneğin aracınız için otopark ücreti ödüyorsunuz, trafik cezası ödüyorsunuz ve daha da önemlisi aracı oradan çıkarabilmeniz içinde trafik sigortanızı mutlaka yaptırmanız gerekiyor. Trafik cezanızı ne kadar geç öderseniz ödeyeceğiniz faiz rakamları da bir o kadar yüksek oluyor.

07 Haziran 2019
555 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al