Sağlıklı Yaşam Anne Karnında Başlar

Sağlıklı Yaşam Anne Karnında Başlar

Çocuk sahibi olmak her çift için önemlidir. Bunun içinde gebelik planlı bir şekilde olduğu zaman her zaman daha mantıklı olacaktır. Gebelik öncesinde sırasında ve sonrasında yapılacak olan düzenli kontroller ise hem anne hem de bebeğin sağlığının korunması için önemlidir. Sağlıklı yaşam anne karnında başlar dedik. Çünkü gebelik öncesinde annenin nasıl hazırlanması gerektiği, olası karşılaşabileceği riskler gibi durumlara hakim olabilmesi ve bu riskler karşısında nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmesi gerekiyor. Gebelik döneminde anne takibi çok önemli çünkü olası ters bir durumun tespiti halinde hızlı müdahale edilebiliyor. Doktor kontrolünde olan anne hangi besinleri tüketmesi gerektiğini ya da folik asit’i ne zaman kullanması gerektiğini öğrenmiş oluyor.

Rutin Muayeneler İhmal Edilmemeli

Gebelik döneminde anne karnındayken her türlü sorun yaşanabilir. Önemli olan bu sorunlara ne kadar önce müdahale edilebileceğinin tespit edilmesidir. Bunun içinde her gebe kadının mutlaka kontrollerini sıkı sıkı yaptırması gerekiyor. Kontroller ne kadar iyi bir hastanede yaptırılırsa o kadar sağlıklı bir süreç gerçekleşmiş olacaktır. Dolayısıyla burada önce profesyonelce düşünmek gerekiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gebelik öncesinde planlama yapmak çok önemli. Örneğin bebeğiniz için doğum sigortası paketi yaptırabilirsiniz. Ya da doğum sonrası için tamamlayıcı sağlık sigortası sizin kontrolleriniz ve bebeğinizin sağlığı için çok önemlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında dikkat edilmesi gereken nokta doğumdan önce gelen kronik hastalıklar bu sigortaya dahil edilmiyor. Dolayısıyla siz doğum öncesinde tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırmış olduğunuz için bebeğiniz tam bir koruma sağlayacaktır.

Doğum paketi sayesinde ise bebeğinizin tüm kontrolleri özel bir hastanede ve sizin seçtiğiniz bir doktorda olacaktır. Bu da sürekli bir takip ve konforlu bir takip anlamına gelecektir.

Anne karnındayken bebeklerde özellikle enfeksiyon durumu en sık görülen durumdur. Annenin yaşadığı bu durum bebekte de sorunlara neden olabilir. Örneğin en belirgin hali erken doğuma neden olabilir ki bu da istenilen bir durum değildir.

Bebeklerde kalp sorunları da doğum öncesinde yaşanılan sağlık sorunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bebeğinizde fark edilecek bu durum ne kadar erken tespit edilirse onun sağlığı için o kadar iyi olacaktır.

06 Aralık 2019
422 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al