Kasko Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Kasko Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Sigorta sektöründe beklenti ve ihtiyaçlar önemlidir. Bu nedenle firmalar çeşitli alternatiflerle müşterilerine hizmetlerini sunmaya çalışıyorlar. Amaç rekabet çerçevesinde öne çıkmak. Bu da ancak asistans hizmetleriyle mümkün olabilecek bir durumdur. Asistans hizmetleri içerisinde bulunan cam kırılmaları ise bu şekilde değerlendirilmiş olan hizmetlerden bir tanesi.

Sigorta firmalarının kaskosu olan araçlara cam kırılmaları sonrasında asistans hizmeti verdiğini biliyoruz. Ancak bunu da bir takım şartlara bağlamışlar. Bu nedenle de kasko sigortanızı imzalarken poliçeyi okumanız ve neye imza attığınızı bilmeniz gerekiyor. Bunu şöyle bir örnekle açıklayacak olursak belirtelim.

Kaskoda Cam Kırılması

Sizin aracınızın kaskosu var ve siz trafikte seyir halindeyken öndeki aracın tekerleğinden çıkan bir taş sizin ön camınıza geldi ve camın kırılmasına veya çatlamasına neden oldu. Bu sizin beklemediğiniz ve istemediğiniz bir durum bunu hiçbir sürücü de istemeyecektir. Böyle bir durumda ise kasko sigortanız camınızı poliçeniz kapsamında ücretsiz bir şekilde değiştirecektir. Genelde cam kırılmalarıyla ilgili yaşanan problemlere baktığımızda ise sigortalı ile sigorta firması arasındaki gerginlik hırsızlık sonucunda yaşanan cam kırılmaları hususunda oluyor.

Araçların veya aksesuarların çalınma girişimleri durumlarında hırsızların ilk başvurduğu yöntemlerin başında camı kırmak ya da kırmaya çalışmak geliyor. Dolayısıyla bu işlem sırasında araca ve aracın camına zarar verdikleri biliniyor. Sigorta firmaları ise böyle durumlarla ilişkin olarak yılda yalnızca bir kere bu camın karşılanmasını tercih ediyor. Ancak bunu da belli bir limit dahilinde yapıyorlar. Bunu da örnekleyeceksek sizin aracınızın camı 2500 TL ancak sigortanın poliçesine göre cam fiyatı 2000 TL karşılanıyor. O zaman sigorta firmasının verdiği paranın da üzerini sizin tamamlamanız gerekiyor. Yani sizin cebinizden çıkacak olan rakam 500 TL

Kasko sigortaların güzel olan bir konu daha var ki o da Hazine Müsteşarlığının bu hizmeti zorunlu hale getirmiş olması. Eğer ki siz poliçenizde ekstra bir durum istemiyorsanız o zaman camınız ücretsiz bir şekilde değiştirilebilir. Ancak yine belirttiğimiz gibi poliçenizi çok iyi okumanız gerekiyor. Kasko cam teminatının poliçenizde bulunması gerekiyor.

Sonuç

Sonuç olarak toparlayacak olursak her kasko şirketi yangın, yıldırım, patlama gibi durumlar neticesinde aracın ön camını ücret almadan değiştiriyor. Bu da sizin kasko sigortası olan bir araçla kendinizi daha da güvende hissetmeniz anlamına geliyor. 

15 Ekim 2019
218 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al