Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sigortada Yenilemenin Önemi

Sigortada Yenilemenin Önemi

Evinizi, aracınızı, iş yerinizi, eşyanızı ya da kendinizi sigorta yaptırmış olmanız demek ihtiyaçlarınızı güvence altına almış olmak demektir. İnsanlar bu nedenden dolayı ihtiyaçlarını sigorta altına almak isterler. Sigorta yaptırdığınız zaman ise belli limitler ve teminatlar doğrultusunda zararınızı karşılamış olursunuz. Bu da doğal olarak sizi karşılaşabileceğiniz büyük masraflardan koruyacaktır. Sigortada yenileme alacağınız hizmetin türüne göre ve sigortayı yaptırmış olduğunuz firmaya göre değişiklik gösterebilir. Kapsam içerisinde olacak konulardan biri ise hasarsızlık indirimi olacaktır. Siz sigortanızı yaptırdığınız sürece sigorta firması size hasarsızlık indirimi uygulayacaktır.

İnsanların zorunlu olan sigortaların dışında sigortasını yenilemek istemesinin en önemli nedeni yaşadığı memnuniyettir. Çünkü alınan hizmette memnun olunduğu takdirde sigorta yenileme işlemini devam ettirecektir. Sigorta firmaları müşteri memnuniyetini sağlayabilmek adına sürekli kendilerini yenilemiş olduğu gibi müşterilerinin memnuniyetini sağlayabilmek için daima kampanyalar ve hediyeler sunarak müşterilerini kendi bünyelerinde tutmayı hedeflerler. Bazı sigorta firmaları ile müşterileri arasında gönül bağı oluşmuştur. İnsanlar uzun süre boyunca aynı sigorta şirketini tercih ettiklerinden dolayı memnuniyet duyarlar ve sigortadan ürün almaya devam ederler.  Sonuç olarak sigorta şirketi ile müşteri memnuniyeti arasındaki iletişim ne kadar güçlü olursa memnuniyet o kadar yüksek olacaktır.

Hasarsızlık İndirimi

Sigorta şirketlerinin sunduğu avantajlar arasında hasarsızlık indirimi ilk sırada yer alır. Belli oranlarda olan bu indirimlerden hak kazanabilmeniz için ise dikkat edilmesi gereken bir takım şartlar vardır. Bu şartların oluşması halinde ise hasarsızlık indirimi uygulanır. Sigorta yıllık dönemi kapsayan bir güvencedir. Bu süre sonunda eğer ki aracınızda herhangi bir hasar oluşmamışsa bu durumda sigorta firmanız size hasarsızlık indirimi uygulayacaktır. Hasarsızlık indiriminde süre uzadıkça oranlarda yükselmeye devam eder. Yani ilk yıldan itibaren başladıkça siz kaza yapmadığınız sürece hasarsızlık indiriminizde artış olacaktır. İndirimlerde ise oranlar sigorta firmasına göre değişiklik gösterebilir. Fakat bu indirim oranları genellikle % 30 ile 65 arasında değişecektir. Hasarsızlık indirimi kazanılmış olan bir haktır. Ve siz sigorta şirketinizi değiştirmiş olsanız bile bu indirim hakkınız asla kaybolmayacaktır. Hasarsızlık indiriminin kaybolması için, trafikte kaza yapmış ve suçlu bulunmuş olmanız gerekir.

13 Temmuz 2019
156 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al