Konut Sigortası Sözleşmesi ve Sigorta Bedeli Kapsamı

Konut Sigortası Sözleşmesi ve Sigorta Bedeli Kapsamı

Konut sigortası sözleşmesi, sigorta firması ile sigortacı arasında poliçe ve teminatlara dayalı olarak hazırlanır. Sigortalanan adresteki bina ve eşyada meydana gelebilecek maddi zararlar poliçede belirtilmiş olan genel ve özel şartlar doğrultusunda temin edilir.

Sigorta Bedelinin Kapsamı

Bina Sigorta Bedeli

Bina içerisinde oturmaya ayrılmış olan bölüm ve bu bölümün dışında kalan kömürlük, depo garaj gibi eklentiler, bina içerisinde ve üzerinde bulunan sabit tesisat (asansör, anten gibi) aksine bir sözleşme yoksa bağımsız bölümlerin dışında kalan, korunma ve ortak kullanım yerlerinden bağımsız olan bölümler sigorta bedeline dahildir.

Bina içerisindeki kapı, pencere, cam, boya, alçı, dolap ve klozet gibi dekorasyonda kıymetli olan malzemeler sigorta kapsamı içerisinde yer alır.

Konutta bulunan kalorifer ve tesisatı, apartmanın ortak olarak kullanmış olduğu asansör, hidrofor, jeneratör, havalandırma sistemi gibi binaya dahil olan her türlü teknik kapsam sigorta kapsamı içerisindedir.

Bina sigorta fiyatı, konutun büyüklüğüne göre metrekare bedelinin çarpılması neticesinde ortaya çıkar. Yani konut sigortasında arsanın ne kadar kıymetli olup olmadığı göz önünde bulundurulmaz.

Ankara Konut Sigortası Teklifi Al

Eşya Sigorta Bedeli

Konut sigortasında binanın dışında eşyalarında sigortalanması sağlanır. Aile bireylerinin yaşadığı yerdeki eşyalar sigorta bedeline dahildir. Eğer ki aksine bir sözleşme bulunmuyorsa, evdeki eşyalar ve kişisel eşyalar sigorta bedeline dahil tutulur. Bina dışında kalan garaj, depo gibi alanlarda ev eşyası ve kişisel eşyalar bulunuyorsa onlarsa sigorta bedeline dahil edilir.

Eşya sigortası kapsamında ses, müzik, görüntü sistemleri, güvenlik sistemleri ve diğer teknolojik ve elektronik cihazlar sigorta bedelinin kapsamı içerisindedir.

Eşya sigortası talebe bağlı olarak genişletilebilir. Bunun içinde öncelikli olarak sigortayı ne amaçlı olarak yaptırmak istediğinizin kararı vermeniz gerekiyor. Örneğin siz oturduğunuz evde kiracıysanız bu durumda kiracılar için eşya sigortasını tercih edebilirsiniz. Bu sayede konut değil sadece eşyalar sigortalanır ve sigorta bedeliniz de daha uygun hesaplanır.

Hksigorta.com olarak Ankara konut sigortası kapsamında siz değerli müşterilerimize uygun fiyat teklifi sağlayarak konutunuzu ya da eşyalarınızı sigorta altına almanızı sağlarız.

Bize https://hksigorta.com/ adresimizden ulaşabilirsiniz. Konut sigortaları ile ilgili tüm merak ettiklerinize cevap verelim.

07 Haziran 2020
559 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al