Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL
Pert Kasko Nedir?

Türkiye’de kasko sigortasını yaptıran sürücülerin sayısı çok düşük bunun en büyük nedenlerinden birisi ise kasko fiyatlarının sürücüler tarafından yüksek bulunuyor olmasıdır. Ancak kasko sigortası olan bir araç kaza sonrasında bu sigortanın ne kadar önemli ve gerekli olduğunu da bilir. Bunun için biz HKsigorta olarak sürücülere her zaman kasko sigortalarını ihmal etmemeleri yönünde uyarılarda bulunmayı tercih ediyoruz.

Sigorta firmaları sürücülerin dikkatlerini çekebilmek ve onlara daha ekonomik şartlarda kasko sigortası sunabilmek içinde sürekli olarak yeni güncellemeler yapıyorlar. Bu güncellemelerden bir tanesi de Anadolu Sigortanın başlatmış olduğu pert kasko sigortasıdır. Yani daha az prim ödeyerek aracınızı önemli risklere karşın güvence altına almış oluyorsunuz.  Kasko sigortasında birkaç önemli husus vardır bunlarda teminatlarla daraltılmaktadır. Sigorta firmaları genellikle müşterilerine daha ucuz kasko sigortası sağlayabilmek adına ek teminatları ortadan kaldırarak ana teminatlar sunmaya çalışırlar. Dolayısıyla ana teminatların dar bir kapsamı içermiş olduğunu düşündüğünüzde bu sigortaların ne kadar işe yarayıp yaramayacağı da meçhuldür.

Bizde Anadolu Sigorta pert kasko sigortası teminat kapsamını aşağıda sizler için hazırladık ve sunduk.

Pert Kasko Sigortası Teminat Kapsamı

Kasko Sigortası Genel Şartları’nın “A.1. Sigortanın Konusu” başlığı altında yer alan 5 ana teminat grubu altında belirtilen risklerden “c. Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar” bendi hariç olmak üzere diğer tüm riskler sonucu aracın tam hasara uğraması durumunda teminat sağlanır.

“Ek sözleşme maddelerinden yurt dışı, sigara ve benzeri madde zararları, yetkili olmayan kişilerce çekilme, patlayıcı, parlayıcı, yanıcı madde taşıma, anahtarın ele geçirilmesiyle çalınma, deprem, heyelan, fırtına, dolu, yıldırım, sel, su baskını, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör teminatları verilir. Ek sözleşmeyle teminat kapsamına dahil edilebilecek bu zararlar sonucunda gerçekleşen tam hasarlar teminat kapsamındadır.”

Otomobillerde model yılı sınırlaması yoktur.

Pert kasko sigortası diğer sigortalarda olduğu gibi 1 yıllık süreyle hazırlanır.

Anadolu Sigorta Pert kasko sigortası yaparken hasarsızlık indirimi uygulamaz. Dolayısıyla böyle bir koruma paketi olmayacaktır.

Pert kasko sigortasında da istediğiniz şekilde ödeme işlemi yapabilirsiniz. Firma taksit seçeneği sunmuş olduğundan dolayı ödemenizi taksitli olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada taksit tutarı 3’ü geçmeyecektir.

16 Ağustos 2019
152 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al