Sağlık Sigortası Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Sağlık Sigortası Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası fiyatları, poliçe dönemi boyunca oluşabilecek risk durumları kapsamında düzenlenmektedir. İlk olarak kişisel bilgiler temel alınarak hazırlanan özel sağlık sigortası primleri herkes için değişmektedir ve bu nedenle net fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Özel sağlık sigortasının ortalama fiyatları için söylenebilecek rakamların aralığı hayli geniştir. Net bir şey söylenmemekle beraber, fiyatların 1.000 TL – 15.000 TL arasında olabilmektedir. Kişisel bilgiler ve teminat sayıları gibi kriterler net fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Ortalama olarak verilen bu fiyatlar, poliçeye eklenen ek teminatlara kapsamında da artış gösterebilir. Yani fiyat belirlemesinde en önemli kural, poliçe kapsamına giren teminatlardır.

Sağlık sigortası poliçeleri kapsamında yer alan teminat seçenekleri arasında; yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı vardır. Bu teminatlara ek olarak eklenecek teminat seçenekleri ve adayların yaşı, medeni hali, sağlık durumu ve hastalık geçmişi gibi özellikleri göz önünde bulundurularak fiyatlar kesinleşmektedir.

Özel sağlık sigortası fiyatları 2020

Özel sağlık sigortası primleri hesaplanırken dikkat edilen noktalar ve etki alanları hakkında bilgi almak için HKsigorta.com yetkilileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Hksigorta sizler için en uygun poliçe seçeneklerini hazırlayacak ve teklifleri sunacaklardır.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Özel sağlık sigortası kapsamında, sigortalı kişinin olası hastalık ya da kaza sonrasında oluşabilecek hastane masrafları sigorta tarafından karşılanır. Ancak sigortalılar için özel sağlık sigortası prim ödemeleri, çoğu zaman sorun yaratabilmektedir. Çünkü genel olarak sağlık sigortalarının fiyatları, diğer sigorta tiplerine oranla daha yüksek olabilmektedir. Bunun en önemli nedeni, bu sigorta ürününün sağlık gibi önemli bir konuda güvence sağlıyor olmasıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı, sigorta şirketlerinin ilk olarak adaya fiyat hesaplamasının nasıl yapıldığı hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir.

Sigortalı kişi, sigorta şirketleri arasında yapacağı araştırma sonucunda, sigorta yaptıracağı şirkete karar vermelidir. Sonrasında sigorta şirketi, sağlık sigortası kapsamında yer alan teminatlar seçeneklerini açıklar ve kişinin seçtiği teminatların bedelleri ile poliçe düzenlenebilir. Teminat seçiminden sonra kişinin yaşına, mesleğine, var olan durumuna ve hastalık geçmişine bakılarak, poliçe bedeli oluşturulur. Bedel belirlendikten sonra ise sigortanın aktif olabilmesi amacıyla ödenmesi gereken prim tutarları kararlaştırılır ve anlaşıldığı takdirde sigorta başlatılır.

14 Nisan 2020
135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al