Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sadece Çocuk için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Sadece Çocuk için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırmak için onlarca nedeniniz olabilir ancak bazı ailelerin de topluca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmış olması pahalıya gelebilir. Bunun için merak edilen konu sadece çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir mi? Olabilir. Hksigorta.com olarak merak ettiğiniz bu konu hakkında sizi detaylıca bilgilendirelim istedik.

Maddi sebeplerden dolayı tüm aile için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istemiyorsanız sadece çocuk ya da çocuklarınız için bu sigortayı yaptıracaksanız öncelikli olarak sigorta şirketlerinin belirlemiş olduğu yaş sınırına bakmanız gerekiyor. Çünkü genelde sigorta şirketleri ebeveynleri olmadan çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istemeyecektir. Bazı sigorta şirketleri bu hizmeti verirken bazıları da çocuklar için yaş sınırı koymuştur.

Sadece çocuğunuz için tamamlayıcı sağlık sigortası almak istiyorsanız formu doldurmanız yeterli olacaktır. Aşağıdaki resme tıklayınız.

Merak edilen hususlardan birisi de çocuğunuz için yaptırdığınız tamamlayıcı sağlık sigortasının sünneti karşılayıp karşılamadığı konusunda olmuştur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sünneti Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında sünnet önemli bir konu çünkü bu hizmeti veren Türkiye’de sadece 2 sigorta şirketi vardır. Bu şirketlerin dışında kalan firmalar sünnet için herhangi bir ödeme yapmazlar. Bu sigorta firmaları is Anadolu sağlık veya Halk sigorta’dır. Bu sigorta firmasını tercih eden bir aile çocuklarının sünnetlerini tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yaptırabilir.

Halk sigortada sünnet masraflarının karşılanması ancak 3 ay sonra başlayacaktır. Bunun için sigortanızı başlattıktan sonra hemen bu hakka sahip olamazsınız. 3 ay sonrasında ise çocuğunuzu sünnet ettirmek isterseniz o zaman ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Anadolu sigorta ise aile olarak tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti alan çocukların sünnet masraflarını karşılar. Ancak bunun için 1 yıllık bir bekleme süreniz olacaktır. Yani çocuğunuzu ilk yıl sünnet ettiremezsiniz. 2 yıldan itibaren çocuğunuzu sünnet ettirebilirsiniz. 

Anadolu sigortanın çocukların sünnetlerini karşılamadığı 2 hastane vardır. Bu hastanelerden birisi Medical Park ikincisi ise LIV Hospital hastaneleri. Bunların dışındaki tüm anlaşmalı hastanelerde çocuklarınızı ücretsiz olarak sigorta ettirebilirsiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası mı Aile Sağlık Sigortası mı?

Çocuğunuzun tamamlayıcı sağlık sigortası mı yoksa aile sağlık sigortası mı alması gerekiyor düşüncesi arasında kararsız kalmışsanız o zaman fiyat ve teminatlar arasında bir karşılaşma yapabilirsiniz. 

29 Aralık 2019
172 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al