Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Prim Ödemeleri

Tamamlayıcı Sağlık Prim Ödemeleri

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’sı olan vatandaşların özel hastanelerde fark ücreti ödemeden tedavi imkanı bulabildikleri bir sigorta çeşididir. Tamamlayıcı sağlık sigortası 55 yaşın altında olan herkes tarafından yaptırılabilir. 55 üst yaş sınır olarak biliniyor olsa da burada sigorta firmasının esnekliğine göre de bu yaş sınırı genişletilebilmektedir. Sigortaya başvuru yapabilmenin en önemli şartı SGK’nızın olmasıdır. Bir anlamda Sosyal Güvenlik Kurumunu destekleyen bir sigorta demek yerinde olacaktır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıktan sonra bir takım avantajları da beraberinde kazanmış olacaksınız. En önemli avantajlarının başında ise SGK’nın tedavide beli bir kısmını karşıladığı zaman devreye giriyor olmasıdır. Dolayısıyla anlaşması olan bir özel hastaneye gittiğinizde ekstra bir fark ödemesi yapmak zorunda kalmazsınız.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi Ankara

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarından birisi de uzun suren tedavilerde konaklama hizmeti sağlayabiliyor olmasıdır. Hasta ve refakatçi hastanede yattığı surece masrafları sigorta firması tarafından karşılanır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmeniz için özel hastanenin anlaşması olması gerekiyor. Bu durumda yalnızca devlete ödenmesi gereken zorunlu katkı payını ödersiniz ve bunun haricinde sizden herhangi bir ödeme talep edilmez. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Ödemeleri

Tamamlayıcı sağlık sigortasında primler belli kriterlere göre belirlenmiştir. Bunun için kişiye özel sağlık hizmeti demek yerinde olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi üst yaş sınırı olan 55’i geçmemeye özen göstermelisiniz. Bu yaştan sonra sigorta firması tamamlayıcı sağlık sigortası yapıyor olsa da fiyatlarını yüksek tutacaktır.

Sigortadan yararlanabilmeniz yani hak sahibi olabilmeniz için mutlaka TC vatandaşı olmanız gerekiyor.  Yabancı uyruklu kişiler için düzenlenmiş olan başka sigortalar vardır. Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanamazlar.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında primleri belirleyen en önemli etkenlerin başında kişinin yaşı, cinsiyeti, ikamet ettiği adres gelir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ana teminatlar yatarak tedavi ve ayakta tedavi şeklinde iki bölümden oluşur. Teminatlardan hangisini seçeceğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Ayakta ve yatarak tedavide bekleme suresi olmadan doğum teminatı da yer almaktadır. Doğum teminatı almak isteyenler ekstra ödeme yapmak durumundadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının prim hesaplaması sigortanın başlama tarihinden sigortalının yaşı esas alınarak yapılır.

05 Şubat 2020
104 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al