Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Resmi Tatil Günü Açık Sigortacı

Resmi Tatil Günü Açık Sigortacı

Sigorta acenteleri kendi sektörleri içerisinde bu hizmeti verirken bir takım kurallara da dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü bu kuralların amacı müşteri memnuniyetini olabildiğince artırmak ve üst sıralara taşımaktır. Memnuniyeti artan bir sektöre olan güvenin her zaman üst seviyede olacağını bilen sigorta şirketleri bu işlemlerde dürüstlüğe her zaman önem vermiştir. Çünkü bir sigorta şirketinin ve acentesinin ilk görevi sigortalının ve sigorta şirketinin haklarını ve çıkarlarını korumaktır. Bunun yolu da sigorta şirketlerinin bu işlemler yapılırken tarafsız olarak davranmasından geçer. Bir sigorta acentesi hizmet verdiği sektör içerisinde müşteri memnuniyetini ilk sırada tutmalı ve ona göre hareket etmelidir.

Sigorta şirketleri ve acenteleri bu konular üzerinde çok hassastır ve asla taviz vermezler. Hatta pek çok sigorta şirketinin de kültürel olaylara ve sosyal sorumluluk projelerine destek oldukları da bilinir. Bu onlar için bir prestij ve insanların sürekli olarak gözlerinin önünde olmak demektir.

Sigorta sektöründe rekabetinde makul düzeyde olması ve insanların rahatlıkla anlayabileceği bir şekilde düzenlenmiş olması gerekir. Bir sigorta şirketi rekabete aykırı bir tutum içerisinde olamaz ve haksız rekabete giremez. İşin teknik ve rekabet boyutuna baktığımız zaman ise şu şekilde bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Resmi Tatillerde Sigorta Yapılır mı?

Her sigorta şirketinin haftada 45 saat çalışması gerekir. Bu süre haftanın 7 gününe bölünmüştür ve günlük 7 saatlik bir çalışma süresi vardır. Ancak hafta sonlarının tatil olduğunu düşünürsek burada bir sigorta şirketi günlük olarak 11 saatten fazla çalışamaz. Ancak onlar sektörlerinin gerektirdiği gibi çalışma saatlerinin başlama ve bitişlerini kendileri belirleyebilirler. Bu da her sigorta şirketinin mesai saatinin birbirinden farklı olduğunu gösterir.

Resmi tatiller ve bayramlarda isteyen sigorta şirketi talep ederse bu durumda çalışabilirler. Ancak buradaki çalışma süreleri de yine mesai saatleri içerisinde olacaktır. Türkiye’de tüm sektörde çalışma saatleri kanunlarla düzenlenmiştir ve hiçbir şirket bu kurallar dışına çıkamaz. Sigorta şirketlerinde de çalışma süresi yukarıda da belirttiğimiz gibi haftalık 45 saattir ve bu süreyi istediği şekilde kullanabilir. Eğer ki ekstradan zorunlu nedenlerden dolayı çalışılması gerekiyorsa bu durumda çalışma saati 3’ü geçmemek zorundadır.

HK Güvence size resmi tatillerin dışında sigorta kesebilecek Ankara’nın en güçlü ve büyük sigorta acentesidir. Sitemiz üzerindeki müşteri hizmet telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

26 Mart 2019
383 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al