Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Farklı Sürücünün Yaptığı Kazayı Kasko Karşılar mı?

Farklı Sürücünün Yaptığı Kazayı Kasko Karşılar mı?

Araç sürücüleri otomobillerinde meydana gelebilecek olan hasarları karşılayabilmek için güvence altına almak adına kasko sigortası yaptırmayı tercih ediyorlar. Bu doğru bir tercih olmasının yanı sıra doğru kasko sigortası hizmetini almayı gerektiriyor. Birçok sigorta firması ek teminatlarla sürücülere alternatifler sunarak güvence kapsamının daha da fazla artırılmasını sağlıyor. Kasko sigortasının trafik sigortasından farkı sizin kendi aracınızda meydana gelebilecek hasarların telafisini sağlayabilmek için dolayısıyla kasko sigortası çeşitli kapsam alanları sağlayabiliyor.

Trafik sigortası her araç için zorunlu olan bir uygulama ve kaza anında direksiyondaki sürücünün kim olduğuna bakmaksızın işlemlerin yürütülmesini sağlayabiliyorsunuz. Ancak kasko sigortası isteğe bağlı olan bir sigortası olduğu için kaza yapan sürücünün kim olduğu önemlidir. Poliçe üzerinde tanımlı olup olmadığı sigorta şirketi için önemlidir.

Emanet Araçla Yapılan Kaza Kasko Kapsamında mı?

Trafikteki araçların kullanıcısı her zaman ruhsat sahibi olmayabiliyor. Bu durumda ise gerçekleşen kazalar sürücülerin kafalarını karıştırabiliyor. Emanet verilen bir aracın kaza yapması halinde aksi yönde bir poliçe eklenmemişse o zaman hasarı kask sigortası karşılayabiliyor. Ancak bazı sürücüler kasko sigortasında indirim alabilmek için farklı opsiyonları tercih edebiliyor. Bu opsiyonlardan bir tanesi ise tek sürücü poliçesidir. Yani siz aracınızı sadece kendini kullanacağınıza dair bir poliçe talep ederseniz bu durumda indirim kazanabiliyorsunuz. Ancak bu durumda aracınızı emanet verdiğiniz de ve kaza gerçekleştiğinde o zaman kasko sigortanız ödeme yapmıyor.

Kasko fiyatları Ankara

Kaskoda Tek ve Çift Sürücü İndirimi

Kasko sigortası yenileme işlemleri öncesinde aracınızı sizden başka kimin en çok kullandığını düşünerek, çift sürücü indiriminden faydalanmanız mümkün olacaktır. Örneğin ruhsat sahibi olduğunuz aracı eşinizle birlikte kullanıyorsanız “çift sürücü indirimi” opsiyonunu kullanarak poliçeye eşinizin de adını ekletebilirsiniz. Yeni kasko poliçeniz bu haliyle daha uygun prim ödemeleri sağlayacaktır. Tek sürücü indirimi ise çok daha fazla prim düşüşü sağlarken, riski de artırmış olacaktır.

Farklı Biri Aracınızla Kaza Yaparsa Ne Olur?

Sonuç olarak toparlayacak olursak kasko sigortası sürücülere farklı poliçeler hazırlayarak indirim imkanı sağlayabiliyor. Bunun için şartlar göz önünde bulundurularak bir tercih yapmış olmanız mantıklı olacaktır.

04 Mart 2020
102 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al