Hastayken Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Hastayken Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır mı?

Sağlık sigortaları geçtiğimiz son 10 yıl içerisinde insanların dikkatini çekmeye başladı. Eskiden uzak gibi görülen ihtimallerin ortaya çıkma oranlarının yüksek olması beraberinde insanların bu sigorta türlerini sorgulamasına imkan tanıdı. Birçok kişi tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyor. Ancak merak ettikleri konu, acaba hastalandıklarında tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilecekler mi konusunda olmuştur?  Sorunun yanıtı şöyledir. Özel sağlık sigortaları ya da tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçe yapıldıktan sonra ortaya çıkan hastalıkları teminat altına alır. Bu konuda detaylı bilgilere sahip değilseniz ya da merak ettiğiniz hususlar varsa Hksigorta.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Peki, soru açık olarak yanıtlandı, fakat daha da detaylandırırsak kimler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabiliyor?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası tek başına bir güvence gibi duruyor olsa da aslında SGK’yı destekleyen bir sigortadır. Yani SGK’lı olmayan birisinin tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırması söz konusu değildir. SGK’nın özelliği mevcut olan hastalıklar ve geçmişten gelen hastalıkları da kapsam içerisine alır ve bu konuda hiç kimseye karşı ayrım yapmaz. SGK’lı birisi devlet hastanelerine giderek ücretsiz muayene olabilir ancak özel bir hastaneye gitmek istediğinde fark ücretiyle karşılaşacaktır. İşte bunun için daha konforlu tedavi süreci ile ilgili olarak tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak çok önemlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise geçmişten gelen hastalıklar tedavi kapsamı içerisinde değildir. Bunun için bu güvencenin size verilebilmesi için hazırlanan poliçenizde bunun ekstra olarak belirtiliyor olması gerekiyor. Yani hiçbir sigorta şirketi doğrudan geçmişten gelen hastalıkları karşılamıyor. Ancak bazı sigorta şirketlerinin bu konuda ekstra bir paket hazırladıkları biliniyor. Elbette ki bu geniş teferruat isteyen bir durum olduğundan dolayı bu sigortanın diğerlerine göre fiyatlarında da ciddi bir değişim söz konusudur. 

Hastayken Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Yaptırmak

Hastalık her insanda aniden gelişen bir durum. Dolayısıyla hazırlıksız yakalandığınız bu süreçte ister istemez sıkıntılarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Aldığınız SGK hizmetinin iyi olduğunu düşünseniz de her hastaneye gidemiyor olmanız ve hastanelerdeki yoğunluk ister istemez sizin tedavi surecinizi yavaşlatıyor ve sorunların büyümesine neden oluyor. Hastalandığınız anda da özel bir hastane ve masraflarıyla baş etmek için özel sağlık sigortası ihtiyacınız olabiliyor. Bu konuda hastayken size sağlık sigortası yapabilecek olan sigorta şirketlerinin hangisi olduğunu merak ediyorsanız bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

10 Nisan 2020
440 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al