Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL
Rent A Car Kaskosu

Rent a car kaskosu yani diğer bir anlatımla kiralık araçların kaskoları gerçek ya da tüzel kişiler adına düzenlenebilmektedir. Gerçek bir kişi adına poliçe düzenlemesi yapılıyorsa bu durumda kişinin TC kimlik numarası, aracın ruhsat bilgileri olması gerekir. Tüzel kişiler için düzenlenecek olan poliçelerde ise vergi kimlik numarası ve aracın ruhsat bilgilerinin olması yeterli olacaktır. 

Rent a car kaskosu yapılabilmesi için herhangi bir araç sınırı yoktur. Yani gerçek kişi olsun tüzel kişi olsun istenilen sayı kadar rent a car kaskosu yapılabilmektedir.

İlginiz çekebilir: Kasko teklifi almak için tıklayın.

Rent A Car Kaskoda Muafiyet Nedir?

Rent a car kaskosunda muafiyet kasko hasarlarında olay başına sigortalıya düşen ödeme miktarı anlamını taşır. Muafiyet oranı araç bedelinin %1’i, %2’si olabileceği gibi muafiyetsiz olarak da Poliçe düzenlenebilir. Muafiyetli veya Muafiyetsiz düzenlenen kasko Poliçelerinde aracın kiralayan tarafından çalınması hasarlarında % 25 muafiyet uygulanmaktadır.

Muafiyet Oranı %1 veya %2 Ne Anlama Gelir?

Muafiyet oranı kaskolu bir aracın kaza yapması halinde sigortalı olan kişiye düşecek olan ödeme miktarıdır. %1 düzenlenen poliçelerde araç başına hasarın % 1’i sigortalı tarafından ödenir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak 20 bin liralı bir araç bedeli olan rent a car kaskosu % 1 olsun bu araç için kaza başına ödenecek olan tutar 200 TL’dir. Yani 2000 liralık bir kaza olması durumunda 1800 TL sigorta şirketi tarafından ödenirken 200 lira ödeme de sigortalı olan kişiye düşecektir. Aynı şekilde oranlarda % 2 olarak değerlendirildiğinde sistem aynı olmasına karşın ödenecek olan rakam farklı olacaktır.  

Muafiyetli Poliçenin Avantajı

Muafiyetli poliçelerde farklı avantajlar söz konusu olacaktır. Örneğin % 1 muafiyetli kaskoya sahipseniz bu durumda poliçeniz kesilirken % 20 oranında indirim elde etmiş olursunuz. % 2 oranda ise indiriminiz % 40 oranında olacaktır. Bunun yanı sıra yol yardımı ve asistans hizmetleri gibi avantajların yanı sıra mini onarım gibi ücretsiz destekte alabilirsiniz.

Kiralık Araca Hususi Kasko Yaptırmanın Sakıncaları Nedir?

Araçlarda sigorta primleri riskin durumuna göre belirlenir ve bunun içinde müşteri beyanı dikkate alınır. Eğer ki hususi araç ile rent a car kaskosu yapılması halinde olası bir kaza sonrasında sigorta eksik ödeme yapacaktır.

22 Ocak 2020
138 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al