DASK sigortası ve Kredi Notu

DASK sigortası ve Kredi Notu

Bir nakde ihtiyacınız olduğunda ilk akla gelen seçeneğin kredi olduğu biliniyor. Fakat bankanın size kredi sunabilmesi ve sizin sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için bazı şartları da yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Bu şartlar arasında en önemlisi kredi notu oluyor. Bazı insanlar bankalardan almış oldukları kredilerini daha önce aksatmış ya da ödememiş olduklarından dolayı kredi notları bozuk olabiliyor. Buda tekrar bankadan kredi talep edilmesinde önemli bir risk oluşturuyor. Bu tip müşteriler bankalar tarafından riskli olarak kabul edilir ve nakit ihtiyaçları karşılanmaz. Bu gibi sorunla karşı karşıya olanlar ise nakit ihtiyaçları için alternatif yöntemlere yönelirler. Bu makalemizde de bu farklılıklardan birisi olan kredi notuna bakmayan banka var mı? Bunun yanıtını vermek istedik.

Kredi Notu ve Kredi Süreci Nasıl İşler?

Bir bankada kredi talep etmeden önce sürecin nasıl işlediğine bir bakalım. Siz ihtiyacınız için banka şubesine gittiniz ve görevlinin ilk isteyeceği şey sizin TC kimlik numaranız ve buradan yapmış olduğunuz başvurunuzun incelenmesi. Daha önce telefon, mobil bankacılık gibi kanallardan yapmış olduğunuz başvurunuz varsa sizi ilgili birimlere yönlendirirler. Bu birimler sizin bundan önceki bankalarla olan ilişkilerinize bakar, yani önceki kredi kullanımınız, kredi kartı kullanımınız vs. gibi. Bunlarla ilgili bir sorun yoksa sizden gelirinizi kanıtlayabileceğiniz bir belge istenir ve talep ettiğiniz borcu ödeyip ödeyemeyeceğiniz tespit edilir. Eğer ki sizin hakkınızda banka borcu ödeyemez kanaatine varırsa bu durumda kredi talebiniz reddedilerek olumsuz sonuçlanır. Bankacılık kanununda yapılan düzenleme sonucunda kredi kartlarının da kişilerin gelirlerine göre verilmiş olduğunu biliyoruz dolayısıyla kredi kartında dahi yapılan bu düzenleme kredi çekimlerini de otomatikman etkilemiştir.

İnternet üzerinden Bankaların EFT – HAVALE Saatleri Nedir? Hakkında bilgi alabilir ve buna göre yapacağınız parasal işlemlerde nasıl hızlı olabileceğiniz ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Buraya kadar kredi çekim süreci ile ilgili sanıyorum ki az çok bilgi sahibi olabildiniz. Gelelim kredi notuna bakmayan banka var mı? Sorusunun yanıtını vermeye. Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kredi sicil notuna bakmadan insanlara kredi verebilen bir banka maalesef yoktur. Yani hangi bankaya giderseniz gidin yukarıda belirtmiş olduğum işlemlerden geçmek durumundasınız bu çıkarılan yasayla birlikte sabitlenmiştir.

Yeni bir ev alırken zorunlu olan DASK sigortasını size uygun fiyatlar yapıyor, Ankara konut sigortası konusunda geniş seçenekler sunuyoruz.

Bize https://hksigorta.com/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

20 Haziran 2020
425 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al