Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Rent a Car Kaskosu Neden Önemli?

Rent a Car Kaskosu Neden Önemli?

Son zamanlarda popüler bir hale dönüşen ve sürücülerin araç almaktan çok daha uygun bir fiyata geldiğini iddia ettiği araç kiralama hizmeti özellikle iş seyahatlerinde en fazla tercih edilen yöntemler arasında geliyor. Bugün kurumsallığın üzerinde bireysel olarak araç kiralama hizmeti alan kişi sayısının da çok fazla olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Araç kiralamada sure iki şekilde belirleniyor. Bunlardan biricisi günlük yani kısa sureli kiralama ikincisi ise uzun dönem araç kiralama. Her ikisinin de hizmeti alacak olan kişiye sağlamış olduğu bir takım faydalar var ve bunlar asla göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Kiralık araç sektöründe genelde iki veya 3 yıllık olan araçlar var. Bunun içinde bu araçların kasko değerleri oldukça yüksek çıkabiliyor. Ancak trafikte araçla gezerken riskleri göz önünde bulundurduğunuz da bu rakamların aslında çok bir şey olmadığını da görebiliyoruz. İşte başlığımızda da bahsetmiş olduğumuz rent a car kaskosunun neden önemli olduğu burada devreye girmiş oluyor. 

Rent a Car Kaskosu Zorunlu mu?

Kasko sigortaları bilindiği üzere isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta turudur. Ancak rent a car kaskosu bunun tam tersine hareket eder ve ticari bir sektör olduğundan dolayı zorunlu olan bir uygulamadır. Araçlar sürekli şoför değişimi ve kullanım neticesinde riskli duruma dönüşüyorlar. Bunun içinde sigorta firmaları özel teminatlarla hazırlanan Rent a Car kasko poliçeleri, hususi araçlardan daha pahalı oluyor.  

Burada ise işe profesyonellik giriyor. Kurumsal olmayan firmalar araçlarına kasko sigortası yaptırmadıklarından dolayı risklerde buyuyor ve bu riskler ise siz aracı kiraladığınız zaman doğrudan sizin üzerinize bir yük gibi oturuyor. Bunun içinde böyle firmalar genellikle araçlarını kiraya verirken açık senet alarak kendilerini güvenceye almaya çalışıyorlar.

Rent a car sigortası profesyonel firmalar tarafından kullanıldığı içinde kaskosu olan bir araç gönül rahatlığı ile kiralanabilir. Ancak burada durum her ne olursa olsun mutlaka doğru kaliteli ve güvenilir bir firmayı arayıp bulmaktır. Aksi takdirde kendinize konfor getirmesini planlamış olduğunuz aracınız sizin başınıza daha fazla sıkıntılarda oluşturabilecektir. Bu yüzden kiralama yapmadan önce sözleşme detaylarını çok iyi bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

21 Aralık 2019
153 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al