Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

5 Adımda Göbek Eritme

5 Adımda Göbek Eritme

Göbek bölgesinde oluşan yağlanmalar en sıkıntılı olanıdır. Kadın ya da erkeklerde çirkin bir görüntü oluşturmasının yanı sıra bu bölgeye alınan kiloların verilmesi de öyle kolay olmayacaktır. Neden ise dengesiz beslenme, uzun süren açlıklar ve fazla yemek yemedir. Dolayısıyla tüm bunların neticesinde ortaya çıkan göbek bölgesi yağları da sıkıntı yaratır. Bu makalemizde göbek bölgesindeki kilolardan şikayetçi olan kadın ya da erkek takipçilerin 5 adımda göbek eritme nasıl yapabileceklerine dair bilgiler vermek istedik. Umarım, siz okurlarımızı yeterince bilgilendirebiliriz.

Yemekte Sıvı Tüketimi

İnsan midesini bir balon gibi düşünebilirsiniz. Bu balonun içine ne koyarsanız koyun alır ve aldıkça da büyümeye devam eder. Dolayısıyla sağlıklı bir insanın midesi kendisinin tam 3 katı kadar büyüyebilir. Dolayısıyla siz 3 kap yemek yediğinizi düşünürseniz burada 650–750 cc’lik bir hacim kaplar ve siz buna sıvıları da dahil ettiğiniz sürece mideniz büyümeye de devam edecektir. Sıvıların hacmiyle birlikte mide yaklaşık olarak 1 litre alacak boyuta gelmiş olur bu da sizin her öğünde bunu yaptığınızı düşünürsek bir süre sonrasında artık doymamaya başlarsınız. Bu da sizin göbek bölgesindeki yağlanmalarınızı fazlalaştırmaya başlayacaktır. 

Acıkmadan Yemeli

Genelde biz insanlar acıktığımız zaman yemek yeriz bunun içinde sizin aç kalarak yemek yemeniz ise daha fazla yemenize neden olacaktır. Eğer ki siz yemek yemeyi fizyolojik bir ihtiyaç olarak acilen gidermek isterseniz o zaman mantıklı hareket edemezsiniz. Dolayısıyla yemeği bir keyif haline dönüştürmeli ve acıkmadan yemek yemelisiniz. Acıkmadan yediğinizde daha az yiyeceksiniz ve midenizin sindirimi daha kolay olacaktır. 

Yemeklerinizi Parçalayarak Yiyin

Hepimiz ayaküstü, telaşlı ve hızlı hızlı yemek yiyoruz çünkü sürekli bir yerlere yetişmek gibi bir gayemiz var. Oysaki yediğimiz yemekleri ne kadar yavaş ve parçalayarak yersek midenin sindirimi de bir o kadar kolay olacaktır. 

Bol Su İçin

Su içmenin faydalı olduğunu biliyoruz. Ancak su içerken de belli bir mantık çerçevesinde yapmak gerekiyor. Suyu kana kana içmek yerine yudum yudum yavaş yavaş içmekte daha fayda vardır. Günlük olarak içilmesi gereken su miktarı ise en az 2 litre olmalıdır.

11 Kasım 2019
134 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al