Pratik Park Etme Yöntemleri

Pratik Park Etme Yöntemleri

Sürücüler için aracı kullanmaktan ziyade park etmek ayrı bir beceri ve yetenek isteyen konudur. Pek çoğumuz iyi bir kullanıcı olsak da iş aracı park etmeye gelince bocalarız özellikle de park ettiğimiz alan dar ve geri geri park etmek zorundaysak o zaman işler biraz daha sarpa saracaktır. Bu durumu en çok yaşayanlar ise herkesin kabul ettiği gibi bayanlardır. Biz de bu yazımızda acemi sürücüleri konu alarak nasıl pratik bir şekilde park edebilirsiniz siz değerli takipçilerimize bu konuyu anlatalım istedik.

Altın Kural

Aracınızı park edeceğiniz yerin mutlaka aracınızın sığacağı büyüklükte olması gerekiyor. Çünkü aracın zar zor girebileceği bir park alanı hiçbir zaman güvenli değildir. Özellikle kısa süreliğine park edecekseniz o zaman bu alanın biraz daha seçici olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. İşin güvenlik boyutunda ise aracınızı uzun süre bırakacağınız yerin mutlaka güvenli olmasına dikkat etmeniz önemli.

Deneme Yanılma Yöntemi

Araç park ederken mutlaka deneme yanılma yapmalısınız. Çünkü başka türlü öğrenme şansınız yoktur. Sık deneyimler yaparak park kabiliyetinizi güçlendirebilirsiniz. Her deneme bir sonraki için sizin tecrübenizi de artıracaktır. Bunun için ben park edemiyorum şuraya bırakayım düşüncesinden uzaklaşın. İlkinde belki kötü bir park yapacaksınız ama sonrakilerde bu daha sağlıklı olacaktır.

İzlemek En Doğrusu

Acemi bir sürücüyseniz mutlaka önce etrafınızda nasıl park ediyorlar bunu izleyin. Bindiğiniz aracın şoförü aracı nasıl park ediyor mesafeyi nasıl ayarlıyor. İzlemek yapacağınız hataları da önlemeyi sağlayacaktır.

Aynalar Çok Önemli

Park ederken aynalar çok önemli. Bunun içinde yan ayları ve dikiz aynaları kullanmayı iyi bilmeniz gerekiyor. Aynalar ne kadar düzgün açılarda olursa park ederken sizi o kadar fayda sağlayacaktır. Park etmeye çalışırken etrafınızdaki insanlardan yardım istemek konusunda hiçbir zaman tereddüt etmemelisiniz. Gereksiz panik ve zorlama aracınıza zarar vermenize neden olabilecektir. 

Bir aracı park etmenin getirdiği bir takım riskler vardır. Unutmayın ki araç kullanmak her ne sebeple olursa olsun şakaya gelir yanı yoktur. Bunun içinde kendinizi çok fazla hiçbir konuda zorlamamanız gerekiyor. Şartlarınızı zorlamanın sizin canınızı sıkmaktan öteye maddi zarara da uğratacağını asla unutmayın.

20 Mart 2019
414 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al