Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Aile Özel Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Aile Özel Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Özel bir sağlık sigortası yaptırarak kendi sağlığınızı önemsemek istiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası en doğru seçenektir. Aileniz için yaptıracağınız tamamlayıcı sağlık sigortasının size kazandıracağı pek çok avantaj olacaktır. Ancak bu avantajların en başında kaliteli bir sağlık hizmetine kavuşabileceğiniz geliyor.

Türkiye’de sağlık sistemini herkes çok iyi biliyor. Gittiğiniz hastanelerde acil bile olsa beklemeniz gereken uzun kuyruklar, tahlil sıraları ve tüm sonuçların toplandıktan sonra tekrar doktorunuza gösterebilmek için girdiğiniz uzun kuyruklar. Her ne kadar sağlık sisteminde yenilikler ve avantajlar oluşturulmaya çalışılıyor olsa da buna gerek ülke insanının hazır olmaması gerekse uyarlanmak istenen sistemin uygulama aşamasında beklenilen etkiyi gösterememesi halen sıkıntı yaratabilecek pek çok sorunu da ortaya çıkarıyor. Özel sağlık sigortalarında sigorta firmaları genelde sigorta primlerini yüksek tutarlar ve bunun için sadece kişisel olarak sigortalama yaptırılabilir. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortasında sistem bu şekilde değildir. Aileniz için tamamıyla sigortanızı yaptırabilir ve herkes bu sigortadan yararlanabilir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası çocuklar içinde yaptırılabilir. Özel sağlık sigortalarında ise primler yüksek tutulduğundan dolayı kimse çocuğu için bu sigortayı yaptırmak istemez ya da yaptıranların sayısı çok azdır.

Özel sağlık sigortalarında toplu da yaptırmış olsanız size verilen indirim miktarı çok azdır. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortasında toplamda ödenen prim sayısı düşmüş olacağından dolayı uzun vade de daha ekonomik rakamlar ortaya çıkar.

Ailede her bireyse özel sigorta yaptırdığınız zaman bunun takibini yapabilmekte zor olacaktır. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortasında böyle bir durum olmaz. Aileniz için yaptıracağınız sigorta tek bir poliçe ile hayata geçer ve siz sadece o poliçenizdeki tarihi bilirsiniz. Bunun için de takibi daha net olur.

Haliyle SGK’nın sunduğu hizmet yetersiz geldiğinde, özel sağlık sigortalarının fiyatları da yüksek bulunursa tamamlayıcı sağlık sigortası hem kendiniz hem de aileniz için en iyi seçenek olarak belirmektedir. Ayrıca sigorta şirketiniz ile varacağınız anlaşma ile tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında da doğum teminatı ya da tip bebek tedavisi gibi teminatlardan yararlanmanız mümkündür.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında poliçe çeşitlik gösterir bunun içinde mutlaka sigortanızı yaptırmadan önce hangi teminatları almanız gerektiğini incelemelisiniz.

23 Aralık 2019
157 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al