Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Türkiye’nin ekonomide gelmiş olduğu noktayı düşündüğünüzde kredi kartına talebin giderek artmış olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni ise insanların alım gücünden kaynaklı olarak alışverişlerini taksitlere bölme gayretidir. Yani pek çoğumuz nasıl bir alışveriş yaparsak yapalım toplu ödemelerimizde kredi kartını kullanıyoruz. Dolayısıyla firmalarda insanların bu ihtiyacının farkında olduklarından dolayı pos cihazı almak istiyorlar. Bu yöntem sayesinde alıcıda satıcıda alışverişlerinden memnun kalıyor. Ancak işinizi yeni kurdunuz ve bu konular hakkında hiçbir bilginiz yok yani bir pos cihazı nasıl alınır? Bilmiyorsunuz bu durumda hemen bir desteğe ihtiyacınız olacak ve bunun içinde makalemizde bu konu üzerinde durmaya çalışacağız.

Poz Cihazı

Türkiye’de alışverişlerde pos cihazının ne kadar gerekli olduğunu sanıyorum ki tartışmaya gerek yok. Yani esnaf kendini güvence altına almak istiyor alıcı ise cebinden toplu parasının çıkmasına razı değil. Bu da ister istemez bu yöntemi daha cazip hale getiriyor. 2015 yılında yapılmış olan bir düzenleme neticesinde yazar kasa pos kullanımının da zorunlu olduğunu biliyoruz ancak geçişlerinde kademeli olmasından kaynaklı olarak her an bu uygulamadan vazgeçilir gibi bir düşünce nedeniyle esnaf sabit pos makinesinden vazgeçmiyor.

Ankara konut sigortası teklifi al

Yukarıdaki linke tıklayın ve dakikalar sonra teklifimizi sunalım.

Özellikle de tahsilat işlemlerinde sorun yaşayanlar bu cihazı mutlaka kullanmaya çalışıyorlar. Öncelikli olarak pos cihazı almak istenirken hangi evrakların olması gerektiğini bilmelisiniz. Bunun içinde aşağıdaki açıklamayı dikkatle okumalısınız. 

Pos Cihazı için gerekli evraklar nelerdir?

Şahıs şirketiyseniz o zaman şu evraklarınızın olması gerekli.

  • Odaya kayıtlı iseniz oda kayıt belgesi
  • Vergi levhanız
  • TC kimliğiniz
  • İmza beyannameniz

Ticari olarak hizmet veriyorsanız şu belgelere ihtiyacınız olacak.

  • Ortaklarınızın kimlik belgelerinin fotokopileri
  • İmza sirküleri
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Vergi levhanız

Pos cihazı alan işletme veya şahısların ise aldıktan sonra en çok merak ettikleri konu pos komisyonunun ne kadar olacağıdır. Bunun nedeni ise bankalar internet sitelerinde pos komisyonlarını güncel olarak yansıtmıyor. Bunun içinde yapmanız gereken şey bankaya giderek yetkili kişiden bu miktarı net olarak almanız. Çünkü bankaların pos komisyonları birbirinden farklı olabiliyor.

22 Haziran 2020
487 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al