Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sigorta Alkollü Kazada Ödeme Yapar mı?

Sigorta Alkollü Kazada Ödeme Yapar mı?

Yollarda seyir halinde olan araç sürücülerinin hepsinin masum olduğunu söylemek mümkündür. Evet, araçlarımız bizi bir yerden başka bir yere konforlu bir şekilde ulaştırabilmek için önemlidir. Ancak onu kullanabilmek için ise belli şartların yerine getirilmiş olması gerekir. Trafikte her şeyin bir düzeni olduğu gibi sürücülerinde uyması gereken kurallar vardır. Bunlardan bir tanesi de alkollü araç kullanmamak. Neden ve sebep ne olursa olsun alkollü araç kullandığınız zaman suçlu sayılırsınız bu kanunla belirtilmiştir. Alkol bilindiği gibi insanın tüm vücut fonksiyonlarını etkileyen ve zihnini boşaltan bir içecek türü dolayısıyla sizin alkol kullandıktan sonra araç sürüyor olmanız demek tüm reflekslerinizin, görüş açınızın ve zihninizin de ortadan kaybolması demektir. Dolayısıyla böyle durumlarda kaza yapmak değil yapmamak normalin dışında olacaktır. Bahsettiğimiz konular çok önemli ancak bunlara aldırmayan ve dikkat etmeyen de birçok sürücünün olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu insanlar kaza yapmaları durumuna başlarına gelecek olanları da aldırmayan insan modelleri denilebilir. Peki, alkollü araç kullandınız ve kaza yaptınız böyle durumda neler olacaktır?

Sigorta Ödemesi

Aracınızın sigortası var ve siz alkollü olarak araç sürerken kaza yaptınız böyle durumda karşı tarafta hasar oluştu o zaman karşı tarafın sigorta şirketinden ödeme alabilmesi mümkün değildir. Çünkü sizin imzalamış olduğunuz poliçenizde ve hatta bunun çok daha da ötesinde Yargıtay kararı vardır ki o da bir kişi alkollü olarak kaza yaptığı sürece sigorta teminat dışında kalır. Bu nedenle de alkollü kaza yaptığınız zaman başınıza gelebileceklere de katlanmak zorundasınız. Böyle durumda sigorta ödeme yapmayacağı için karşı tarafın oluşan tüm masraflarını cebinizden karşılamak zorundasınız. Bu durum daha önce meydana gelen alkollü kazalarda defalarca kanıtlanmıştır. Kişi sonraki süreçte dava açmış olsa bile kazanamaz.

Alkollü Araç Kullanmak

Biz HK Güvence olarak siz değerli müşterilerimize şartlar ne olursa olsun alkollü olarak araç kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu trafik sigortası içinde kasko sigortası içinde aynı şeydir. Alkollü bir şekilde araç kullanmak demek tüm riskleri göz önünde bulundurmanız ve hayatınızın da bundan sonra farklı olabileceği anlamına gelecektir.

25 Şubat 2019
350 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. Umut dedi ki:

  Ben bundan 2 sene önce alkollü kaza yaptım kiralık arabayla , aracın bütün masrafını kendi cebimden yaptırdm kasko sigorta karsılamıyo diye. Ama 2 sene sonra beni sigorta şirketi aradı ve borclu oldugumu söyledi . alkollü tek taraflı bi kaza geçirdim ama sigorta şirketi bana dava açmış boyle bişey mümkünmü ?

  1. admin dedi ki:

   Sizin cebinizden yaptırdığınız bir hasar için, sigorta şirketinden para çıkmamışken, Neyi talep edebilirler sizden.
   Kiralama şirketinin pisliği olabilir. Avukatınızla mutlaka görüşün. Konu araştırılsın

 2. Alper dedi ki:

  Kardeşim içinde olduğu araca alkollü bir araç çarptı bunun sonucunda kardeşim ameliyat oldu bu netice sonucunda karşı taraf sigortası ödeme yaparım mı

  1. admin dedi ki:

   Merhaba,
   Ödeme yapar ve karşı tarafın sigortası araç sahibine rücu eder.
   Çok geçmiş olsun. Kardeşiniz için ayrıca manevi tazminat davası da açabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al