PTT İle İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır?

PTT İle İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır?

PTT İle İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır? Sorusu son dönemlerde en çok ilgi gören konular arasında çünkü PTT’den göndereceğiniz parayla birlikte çok ciddi avantajlar sağlayabiliyorsunuz. Türkiye’nin pek çok noktasında PTT şubesinin olması buradan artık para gönderme konusunda da dikkat çeker oldu. İnsanlar bu şekilde para gönderirken anlık olarak isme para gönderme işlemi gerçekleştiriyorlar. Bankalar aracılığı ile para gönderilirken bilindiği üzere karşı tarafında ya aynı bankadan ya da farklı bir bankadan hesabının olması gerekiyor. Bir bankadan hesap açtırmak ise kullanmadığınız durumda ekstra bir işlem ücreti anlamına gelecektir. Dolayısıyla siz bir banka ile çalışmıyor ve banka hesabınız yoksa bu durumda para göndermek ya da almak için mutlaka alternatif yöntemleri denemeniz gerekiyor.

PTT İsme Para Gönderme Avantajları

PTT İle İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır? Sorusunun ayrıntılarına geçmeden önce gönderme işleminin avantajından bahsetmek istiyoruz. Paranızı göndermek için PTT’de hesabınız olması gerekmiyor. Gönderenin yaşının 18 olması şart. Eğer ki borçlarınız nedeniyle bankada blokeniz varsa bu durumda PTT’yi kullanabilirsiniz. Bilindiği üzere bankada blokeniz varsa bu durumda birisi sizin hesabınıza para gönderdiğinde ya da siz birisine para göndermek için yatırdığınız da paranız anında bloke olacağından dolayı elinize geçmeyecektir. 

PTT ile İsme para gönderme herkesin rahatlıkla yapabileceği bir işlem olmasının yanı sıra güvenli bir yoldur. Siz paranızı gönderdikten sonra parayı alacak olan kişinin nüfus cüzdanının yanında olması istediği bir PTT şubesinden parasını çekmesi için yeterli olacaktır.

Kasko Sigortası Teklifi Al Ankara

PTT İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır?

İşlem yapmak için bulunduğunuz yere yakın bir PTT şubesine giderek size verilen bildirim formunu dolduruyorsunuz. Bu havale bildirim formları tüm PTT şubesinde bulunuyor. Formları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Yapacağınız bir yanlışlıkta paranızın başkasına gitme gibi bir durumu söz konusu olabilir.

PTT İsme Para Gönderme Formu Nasıl Doldurulur?

PTT isme para gönderme yapabilmeniz için mutlaka formdaki şu bilgileri dikkatlice doldurmanız gerekli.

  • Parayı gönderen kişinin adı soyadı
  • Parayı gönderen kişinin TC kimlik numarası
  • Parayı gönderen kişiye ait adres bilgisi
  • Parayı alacak kişinin adı soyadı
  • Parayı alacak kişinin TC kimlik numarası
  • Parayı alacak kişiye ait adres bilgisi
  • Gönderilecek paranın miktarı
28 Temmuz 2020
319 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al