Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyatı Kapsar Mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyatı Kapsar Mı?

Tüm tamamlayıcı sağlık sigortası, yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Hem de bir kaza ya da hastalık halinde özel hastanelerin acil servislerinde tamamlayıcı sağlık sigortanızdan anında destek temin edebilirsiniz. Ameliyat masraflarından tutun da hekim muayenesi, tahlil ve araştırma gibi birçok konuda özel hastaneden kaliteli hizmeti almak mümkün.

Peki, ameliyat olduğunuzda bu sizin hastane masraflarınızı karşılayan bir sigorta türü müdür?

Evet, olası!

Özel hastaneye gittiğinizde, 15 TL’lik katılım payı ücreti ödersiniz. Geriye kalan bütün masrafları sigorta firmanız %100 karşılar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurabilmek için bireyin SGK’lı olması gereklidir. Ya da ailesinin SGK’sından faydalanabiliyor olmalıdır. Diğer mühim koşul ise T.C. yurttaşı olmasıdır. Yaş ölçütü ise sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Genel manada 59 yaşa kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabiliyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları

Süresi Ne Kadardır?

Diğer sigorta dallarında bulunduğu gibi tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri de 365 gün temeliyle senelik olarak hesaplamaları yapılır. Sigorta sahibinin isteği ve onayı ile sigorta yenileme zamanlarında 1 sene vaktiyle uzatılabilir.

Suni Uzuv Teminatı

Sigortalı bulunduğunuz vakit içerisinde oluşan bir kaza ya da hastalık neticesi kaybedilen uzvu yerine koyma suretiyle takılan protez ile bu protezlerin bakımları yatarak tedavi teminatı kapsamında değerlendirilir.

Ücretsiz Ek Teminatlar Nedir?

Sigorta şirketine göre değişiklik gösteren ve tamamlayıcı sağlık poliçesinin standardını arttırmak için davetlilere verilen ek hizmetlerdir. Ek teminatları için ekstra bir ücret ödenmez. Sigorta şirketinin anlaşmalı bulunduğu sağlık kuruluşlarında limitli olarak tüketilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ve seçeceğiniz sigorta şirketi ile anlaşmalı olduğu çoğu özel hastanelerde geçerlidir.

Yukarıda bahsetmiş bulunduğumuz SGK tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarını fakat sigorta şirketinin anlaşmalı bulunduğu hastanelerde kullanabilmeniz olası. Sigorta şirketinin anlaşması olmayan bir hastanede tedavi olmanız halinde hiçbir masrafınız karşılanmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diyetisyeni Kapsar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası diyetisyen masraflarını poliçe kapsamında değerlendirmez. Bazı sigorta şirketleri, sigortalılarına diyetisyen muayenesi armağan eder. Hediye edilen diyetisyen muayenesi bir adet ile sınırlıdır. Hem de sigortalının diyetisyen muayenelerinden  %20 indirimle faydalanmasını sağlayan şirketlerde bulunmaktadır.

03 Mayıs 2020
56 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al