Park Halindeki Araca Çarpmak

Park Halindeki Araca Çarpmak

Park halindeki bir araca çarpmışsanız önceliğiniz aracın sahibini bulmak olmalı. Aracın sahibine ulaşana kadar aracınızın yerinden oynatılmaması sonrasındaki süreç açısından çok önemlidir. Çünkü trafik kazaları içerisinde yer alan prosedürlerden bir tanesi aracın fotoğraflarının çekilerek kaza tespit tutanağının tutulmasıdır. Eğer ki tek taraflı kaza ise bu durumda karşı tarafta muhatabınız olmayacağından dolayı polis çağırmanıza gerek yoktur.  İki aracın karıştığı kazalarda anlaşma sağlanması halinde kaza tespit tutanağı sürücüler tarafından düzenlenir ve fotoğraflar çekilerek sigorta firmasına başvurulmalıdır. Fotoğraf çekerken özellikle trafik ışığı, tabela yani yolun genel görünümünün çekilmesi sizin haklı sürecinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Kasko fiyat teklifi Ankara 

Olay yerini terk eden sürücü varsa işler biraz karışabilir. Bu konuyu örnekleyerek açıklamak yerinde olacaktır.  İlki çarpma sonrasında araç sahiplerinin anlaşarak tutanak doldurması ve çarpan aracın zorunlu trafik sigortası tarafından hasarın karşılanmasıdır. İkinci durum ise park halindeki araca çarpıp kaçılmasıdır. Eğer araç sürücüsüne ulaşılamıyor ya da iletişim kuracak durumda olmadığınızı düşünüyorsanız, araçları fotoğrafladıktan sonra araç sahibinin size ulaşması için bir telefon numarası ve plaka bilgilerini bırakmalısınız. Çoğu kazada görüldüğü gibi, panikleyerek olay yerini terk etmemelisiniz. Park halindeki bir araca çarpma durumunda oluşan zarar, çarpan kişinin trafik sigortası kapsamında karşılanır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak sakin kalınmaya çalışılmalıdır.

Park Halindeki Aracıma Çarpıp Kaçmışlar

Trafik kazası her zaman yaşanılacak riskler arasındadır. Sadece yoğun trafikte değil durduğunuz yerde bile meydana gelebilir. Fakat art niyetli sürücülerin vermiş olduğu sorumsuzluklar nedeniyle rastlanılan kazaların sayısı da az değildir. Özellikle büyük şehirlerde sıklıkla görmüş olduğumuz bu durum sıradan bir kaza gibi surece sahiptir. Fakat sizin aracınıza çarpan sürücü iletişime geçme çabası göstermemiş ve kaçmışsa, yapılması gereken her şey maalesef aracı zarar gören kişiye kalıyor.

Park Halindeki Araca Çarpma Kusur Oranı​

Tüm kazalarda kusur oranı tutulan kaza tespit tutanağı ve eksper incelemesi sonucu belirlenir. Kaza tespit tutanağına eklenen fotoğrafların sigorta şirketine iletilmesini takip eden 3 iş günü içerisinde değerlendirme yapılarak kusur oranı Tramer’e girilir. Tramer’de yapılan aramalarla bir aracın kaza yapıp yapmadığını ya da yapılan kaza sonrası incelemelerin nasıl seyrettiğini kontrol edebilirsiniz.

10 Şubat 2020
762 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al