Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Sigorta sektöründe devamlılık kişilerin elde edecekleri bir takım ek avantajları beraberinde getirmektedir. Bunun için her sigorta şirketi kendisine sadık olan müşterilerine bu avantajlardan ikram eder. Bu makalemizde de siz değerli takipçilerimize konut sigortasında indirimler nelerdir? Bu konu hakkında detaylı bilgiler verelim istedik. Bu sayede konut sigortası yaptırırken aslında bunu sürekli olarak yaptırdığınız zaman elde edeceğiniz avantajları da bilecek ve ona göre yolunuza devam edeceksiniz.

Konut sigortası normal sigorta türlerinin tamamında olduğu gibi 1 yıl süre ile geçerlidir. Sigortanızı yaptırdığınız zaman bir yıllık süre içerisinde küçük miktarlar ödeyerek sigortanızı devam ettirebilirsiniz. Emin olun ödeyeceğiniz küçük miktarlar ya da toplu ücret sizi hiçbir zaman zorlamayacaktır. Konut sigortası belki basit ya da zorunlu olmadığından dolayı insanların yaptırmaları akıllarına gelmiyor olabilir ve Türkiye bu alanda henüz tam bilinçlenmiş ya da bilinçlendirilmiş de değil. Bunun için aslında konut sigortasının ihtiyaçtan dolayı zorunlu olduğunu da bilmek gerekir. Çünkü olası bir olumsuzluk durumunda devreye giriyor olması sizi içine düşeceğiniz maddi güçlüklerden de kurtarmış olacaktır. Evet, konut sigortasının gerekliliklerini biliyoruz lakin konumuz bu olmadığından dolayı neden gerekli buralara makalemizde girmeyelim onu daha sonraki makalelerimizde geniş bir şekilde değerlendirebiliriz.

Konut sigortasını sürekli olarak yaptırmış olduğunuz zaman bu size indirim sağlayacaktır. Hasarsızlık indirimi olarak da tanımlanmış olan bu indirim sayesinde her yıl sigortanızı daha düşük ücretlerle yaptırabileceksiniz.

Eviniz güvenlikli bir sitede yer alıyorsa bu durumda sigorta ücretiniz daha düşük çıkacaktır. Dolayısıyla risk ihtimali yüksek olan bir ev ile düşük olan bir evin konut sigortası fiyatı birbirinden farklı olabilecektir. Konut sigortası yaptırmış olmak maddi anlamda da çok büyük kar etmiş olmanız demektir.

Konut sigortasında alarm bir indirim sebebi arasında yer almaktadır. Ancak alarm indirimi her sigorta şirketinde uygulanan bir yöntem değildir. Bunun için sigorta şirketinin size sunacağı indirimleri araştırmalı ve ona göre sigortanızı yaptırmalısınız.

Kısacası HKsigorta’dan alacağınız bir konut sigortasıyla birlikte kendinizi güvende hissedeceksiniz. Bu da sizi bir takım risklerden uzaklaştıracak ve evinizde içiniz rahat bir şekilde oturmanızı sağlayacaktır.

30 Ağustos 2019
175 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al