Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Uzun Yolculuklar İçin En İyi Arabalar

Uzun Yolculuklar İçin En İyi Arabalar

Sık uzun yola çıkıyorsanız o zaman araç alırken dikkat etmeniz gereken belli konular vardır. Genelde ilk olarak aracın yakıt tüketimine odaklanırız ve bu da bizim için belki de en önemli konuların başında geliyor. Rahat bir sürüş tercih ediyorum diyorsanız öncelikli olarak direksiyon, vites ve pedal üçlüsünün mutlaka sizin kontrolünüzü rahatlıkla sağlayabilecek bir açıya sahip olması gerekiyor. Aracın yol tutuşu da uzun yolda dikkat edilen hususların başında geliyor. Aracınızın üzerindeki teknoloji de aynı şekilde sürüş konforunu etkileyen faktörler arasında gösterilebilir.

Önümüz yaz ve uzun yolculuklar için genelde sıcak havaları tercih ediyoruz. Bunun içinde aracınızda klimanızın olması önemlidir. Eğer klimanız yoksa araç içerisinin serinlemesini ancak camları açarak yapabilirsiniz dolayısıyla bu sizin hızınızı düşürebileceği gibi yakıt tüketiminizi de artıracak bir faktördür.

UZUN YOLCULUKLAR İÇİN TAVSİYE ARAÇLAR

Passat

Uzun yolculuklarda sizi en çok rahat ettirecek olan otomobillerin başında Volkswagen’in Passat modeli geliyor. Aracın iç mekanının geniş olması ve yakıt tüketiminin de uzun yolda düşük olması sürücüsünü her zaman memnun etmiştir. 

Citroen C5

Citroen’ de uzun yolculuklar için ideal otomobiller listesinde olmayı hak ediyor. Citroen C5 serisi iç mekan bakımından geniş ve yolcu sayısına göre araçla uzun yolculuklar her zaman konforlu.

Mercedes E220

Uzun yolda amacınız konforun yanı sıra hız ise o zaman Mercedes elbette ki tek olarak geçiliyor. Özellikle E220 modeli kalabalık bir aileniz varsa sizin için iyi olacaktır.

Mondeo

Ford Mondeo hız, teknolojik donanım ve konfor gibi pek çok rahatlığı bir arada sunuyor. Aracın iç dizaynı makam olarak tasarlanmış olduğundan dolayı öndeki ve arkadaki herkes araç içerisinde konforlu zaman geçirebiliyor.

Renault

Renault araçları uzun yolda tutulur ancak şehir içinde konforunuzu çok fazla artırmış olduğu söylenemez. Direksiyon dönüş mesafesinin az olması aracın şehir içinde özellikle de virajlı yollarda sizi pek memnun etmeyeceğini söyleyebiliriz. Ancak uzun yolculuklarda sık vites değiştirmeyeceğiniz ve virajlara girmeyeceğiniz için sizi memnun edecektir.

Opel

Opel serileri uzun yolculuklarda konforu sağlayacak donanıma sahiptir. Dayanıklılığı ve yol tutuşu güzel olduğundan dolayı sizi memnun edecektir.

26 Mayıs 2019
158 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al