Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Sağlığımıza ne kadar dikkat edebilirsek yaşamdan alacağımız keyifte bir o kadar yüksek olur. Bunun için sağlığımıza önem vermeli ve olası hastalıklara karşı önlemlerimizi önceden almamız gerekiyor. Özellikle kış mevsiminin getirmiş olduğu bulaşıcı hastalıklar insanın ne kadar tedbir aldığını düşünse de zorlanmasına neden olabiliyor. İşte her turlu durumu göz önünde bulundurarak özel sağlık sigortası yaptırdığınızda kendinizi de korumuş oluyorsunuz. Özellikle devlet hastanelerindeki uzun kuyruklar ve günlerce suren tahlil sonuçları gibi durumlara karşı özel sağlık sigortanız size güvence olacaktır.

Özel sağlık sigortası SGK’lı olan kişileri destekleyen ve onların tedavi olabilmelerini kolaylaştıran sigorta turudur.  Yani adından da anlaşılacağı gibi insanlar bu sigortayı yaptırdıklarında hastanedeyken kendilerini özel olarak hissederler. Ancak bu özel hissetme de belli sınırlar içerisinde olacaktır. Yani daha önceden belirlenmiş olan limitler doğrultusunda sizi güvence altına alacaktır. Özel sağlık sigortası yaptırılırken dikkat edilmesi gereken önemli husus genel ve özel şartlarıdır. Bu nedenle teminatlarınızı ve poliçenizi mutlaka okumalı ve gözden geçirmelisiniz.

Özel sağlık sigortalarında sigortalıları yakından ilgilendiren belki de onların hiç sevmedikleri şey bir yaş sınırının olduğudur. Örneğin 60 yaşın üzerindeyseniz sigorta firmaları sizi risk kapsamı içerisinde değerlendireceğinden dolayı sigortalamak istemeyecektir. Evet, 60 yaşından sonra da sigortalayan firmalar vardır ancak bunların sayısı çok az olduğundan dolayı genelde ücretleri daha fazla çıkacaktır. Bunun için şöyle toparlayacak olursak özel sağlık sigortası 0–60 yaş arasında olan SGK kapsamı içerisindeki herkesin yaptırabileceği bir güvencedir. Günümüzde sigorta firmalarının yeni doğanlar için bebek sigortası adı altında sigorta hizmeti verdiği de bilinmektedir.

Özel sağlık sigortası yaptırmış olmanız demek her özel hastaneden yararlanabileceğiniz anlamına gelmeyecektir. Seçtiğiniz hastanenin mutlaka sigorta firmasıyla anlaşmasının olması gerekiyor.

Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nedir?

  • Yaşadığınız bir hastalık durumunda çok tedavi gerektiği anda hemen devreye girer ve anlaşmalı olan bir özel hastanede para ödemeden tedavi olabilirsiniz.
  • Hastane ve doktor konusunda tercih avantajı sunulacaktır.
  • Karşılamakta zorlanacağınız sağlık giderleri konusunda sizi sıkıntıya düşürmez. 
  • Özel hastanelerin sağlamış olduğu tedavi konforundan yararlanırsınız. Kaliteli hizmet alarak tedavi süreciniz daha keyifli gerçekleştirilir.
  • Eşiniz, kendiniz ve çocuklarınız için yaptırdığınız özel sağlık sigortası primlerini vergiden düşürebilirsiniz.
07 Ocak 2020
391 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al