Diş Tellerini Özel Sağlık Sigortası Karşılar mı?

Diş Tellerini Özel Sağlık Sigortası Karşılar mı?

Çocuk 7 yaşına geldiğinde ortodontik değerlendirme yaptırmak iyi bir fikirdir. Ortodontist, dişleri düzeltme konusunda uzmanlaşmış, eğitim almış bir diş hekimidir. Çocuğunuzun diş teli takması için en uygun zaman, dişlerinin yanlış hizalanmış olması ve bu durumunda ciddiyetinin ne kadar elzem olduğuna bağlıdır.

Genel olarak diş teli ile tedavisi, 8–14 yaşları arasına gelip çocuk büyüdüğünde başlar. Bu süre zarfında, önleyici bakım çok önemlidir. Çocuğunuzun dişlerindeki gelişim gerçekleşirken amaçlanan sonuca ulaşabilmek için biraz beklemek mantıklı olacaktır.İlk diş muayeneniz sırasında doktorunuz sizi bilgilendirecek ve buna göre sizde yolunuzu çizmeye başlayabileceksiniz.

Bazı ortodontistler, daha erken yaşlarda diş aletlerinin kullanılmasını içeren ve bir çocuğun hala çoğunlukla süt dişlerine sahip olduğu, kesişen bir yaklaşım olarak adlandırılan yöntemi önermektedir. Daha sonra, bir çocuğun esas olarak yetişkin dişleri olduğunda, genellikle diş telleri ile ikinci bir tedavi aşaması başlatılır. Bu ikinci aşamanın bazıları tarafından, eğer erken bir tedavi yapılmışsa, geleneksel diş tellerinden daha kısa olacağı düşünmektedir.

Geleneksel yaklaşımı tercih eden ortodontistler, tedaviye iki aşamalı bir yaklaşımın aslında ortodontik tedavinin toplam süresini ve bazen masrafını artırdığını genel olarak benzer sonuçlarla birlikte olduğunu söylüyorlar. Bununla birlikte, farklı bir grup ortodontistler, tedavinin ikinci aşamasından önce diş aletlerini kullanarak büyümenin yönlendirilmesinin düzeltmeyi kolaylaştırdığına inanmaktadır.

Siz ve çocuğunuz için en iyi seçim, büyük ölçüde çocuğunuzun diş problemlerinin ciddiyetine bağlı olacaktır. En iyi eylem şekli ise çocuğunuzun diş hekimi verecektir.

Peki diş tellerinin yapılması kararlaştırılmışsa bu bir özel hastanede yapılabilir mi? Ya da yapılırsa özel sağlık sigortası ödeme yapar mı?

Özel Sağlık Sigortası Diş Ödemesi Yapar mı?

Hemen belirtelim diş teli uygulaması estetik bir durum olarak görüldüğünden dolayı sağlık sigortası bu durumu kabul etmeyerek maalesef ki ödeme yapmamaktadır. Hatta olaya şöyle baktığımızda bunu devlet hastaneleri bile karşılamazken özel sağlık sigortaları da karşılamayacaktır. Ancak sorun şu ki dişlerinize mutlaka en iyi şekilde bakmanız gerekiyor. Çünkü dişlerinize iyi baktığınız sürece erken kayıp ya da herhangi bir şekilde sorunla karşılaşmazsınız.

Hksigorta.com’dan Ankara özel sağlık sigortası fiyat teklifi alabilirsiniz.

13 Kasım 2020
220 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al