Özel Sağlık Sigortası ve Böbrek Kanseri Tedavisi

Özel Sağlık Sigortası ve Böbrek Kanseri Tedavisi

Böbrek kanseri, böbreklerde başlayan kanser türüdür. Böbrekleriniz, her biri yumruğunuzun büyüklüğünde iki fasulye şeklinde organdır. Yetişkinlerde böbrek hücreli karsinom, en yaygın böbrek kanseri türüdür. Küçük çocuklarda, Wilms tümörü adı verilen bir tür böbrek kanseri geliştirme olasılığı daha yüksektir.

Böbrek kanseri görülme sıklığı artıyor gibi görünüyor. Bunun bir nedeni, bilgisayarlı tomografi (BT) taramaları gibi görüntüleme tekniklerinin daha sık kullanılması olabilir. Bu testler, daha fazla böbrek kanserinin kazara keşfedilmesine yol açabilir. Böbrek kanseri genellikle kanserin küçük olduğu ve böbrekle sınırlı olduğu erken bir aşamada keşfedilir.

Böbrek Kanseri Belirtileri

Böbrek kanseri genellikle erken evrelerinde belirti veya semptom göstermez. Zamanla aşağıdakiler de dahil olmak üzere belirti ve semptomlar gelişebilir:

  • İdrarınızda pembe, kırmızı veya kola renginde görünebilen kan
  • Sırtınızda veya yanınızda geçmeyen ağrı
  • İştah kaybı
  • Açıklanamayan kilo kaybı
  • Yorgunluk
  • Ateş

Böbrek Kanseri Riski Nasıl Azaltılır?

Sağlığınızı iyileştirmek için adımlar atmak, böbrek kanseri riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Riskinizi azaltmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

Sigara içiyorsanız bırakın. Destek programları, ilaçlar ve nikotin replasman ürünleri dahil olmak üzere birçok bırakma seçeneği mevcuttur. Doktorunuza bırakmak istediğinizi söyleyin ve seçeneklerinizi birlikte tartışın.

Kilonuzu korumak için çalışın. Aşırı kilolu veya obezseniz, her gün tükettiğiniz kalori miktarını azaltın ve haftanın çoğu günü fiziksel olarak aktif olmaya çalışın. Doktorunuza kilo vermenize yardımcı olacak diğer sağlıklı stratejileri sorun.

Yüksek tansiyonu kontrol edin. Kan basıncınız yüksekse, sayılarınızı düşürmek için seçenekleri tartışabilirsiniz. Egzersiz, kilo kaybı ve diyet değişiklikleri gibi yaşam tarzı önlemleri yardımcı olabilir.    

Böbrek kanseri insanın karşılaşabileceği en ciddi sağlık problemlerinin başında gelir bunun içinde mutlaka dikkatli olmak ve olası her türlü riskleri düşünerek hareket edilmesi gerekir. Örneğin böbrek kanseri olmasanız bile yaptıracağınız özel sağlık sigortasıyla tedavinizi çok daha konforlu bir hale dönüştürebilirsiniz.

Hksigorta.com olarak sizin için en uygun olan Ankara özel sağlık sigortası teklifi hazırlayabiliriz.

Özel sağlık sigortası olası tüm hastalıklara karşı sizi koruma altına alırken tedavinizi gerçekleştirmek için de konforlu bir seçimi yapmanıza imkan tanımış olur.

08 Ekim 2020
105 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al