Aile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Aile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sağlık sigortalarına baktığımız zaman bunların bir ajans tarafından verildiğini ve bunun içinde bu hizmeti tek başına sunan firma sayısının az olduğunu görüyoruz. Bu alandaki bilinç yükseldikçe pek çok sigorta firması da tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti vererek insanların alacakları sağlık hizmetinin kalitesinin artmasına olanak sağlıyorlar. Ailenin tüm bireylerinin tamamlayıcı sağlık sigortası almaları halinde yaklaşık olarak % 5 ve 10’a varan bir indirim alacaklarından dolayı genelde tercih ailecek sigortalanmaktan yana oluyor.

Aile tamamlayıcı sağlık sigortasında tek bir poliçe hazırlanarak o poliçenin içine tüm aile fertleri dahil edilebilir. Bu da gereksiz tek tek sigortalanmanın önüne geçecektir. Gereksizce bir sürü evrak olmak yerine tek bir poliçe işinizi görmeye yetecektir. Tek bir poliçenin olması sizin takibiniz ve ödemeleriniz açısından da oldukça önemlidir.

Özel sağlık sigortası yapılırken kişiye özel olan bir plan seçilebilir. Buna göre herkes için farklı sağlık teminatı oluşturulabilir. Bir örnek vermek gerekirse kendiniz için yatarak tedavi imkanı alırken çocuklarınız için ayakta ve yatarak tedavi tercih edebilirsiniz. İstediğiniz şekilde poliçenizi daraltmak ya da genişletmek sizin elinizde olacaktır. Bu sizin ödeyeceğiniz primlerin düşmesine ya da yükselmesine neden olacaktır. Ancak aile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken bu şekilde bir seçenek söz konusu değildir. Yaptıracağınız bir temel sağlık poliçesi tüm aile bireylerini kapsar ve herkes aynı sağlık hizmetinden yararlanabilirler. 

Aile sağlık sigortasını yaparken aynı zamanda farklı sigorta hizmeti de alabiliyorsunuz. Örneğin poliçeye doğum sigortası eklenebilir bu sayede gebeliğiniz süresince de tam bir koruma sağlanmış olacaktır.

Günümüz koşullarını düşündüğümüzde sigortacılık sektörünün ciddi anlamda gelişmiş olduğunu görüyoruz. Bu gelişmişlik ise ürün çeşitliliğini beraberinde getirirken insanlarında bu sigorta ürünlerinin daha fazla farkına varmasını sağlıyor. Evet sigorta konusunda seçeneğiniz çok ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi aile sağlık sigortasını nasıl seçmelisiniz?

Aile Sağlık Sigortası Nasıl Seçilmelidir?

Öncelikli olarak her sigorta şirketinin sizin için sunacağı özel teklifleri incelemenizi öneriyoruz. Biz HKsigorta olarak sizin için bunu yapabiliyor ve en uygun teklifi sunuyoruz. Hangi hastaneden hizmet almak istiyorsanız o hastanenin anlaşmalı sağlık sigortası kurumunu sorun.

19 Mayıs 2019
369 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al