Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Otomobillerde Servis Seçimi Nasıl Olmalı?

Otomobillerde Servis Seçimi Nasıl Olmalı?

Otomobiller sürekli hareket etmek zorunda olduklarından dolayı zamanla üzerindeki parçalar ya da aksamlar zarar görecek ve değişmesi gerekecektir. Bunun için bir otomobil ister hasar yapsın, ister arıza yapsın isterse bunlardan hiç biri olmasın düzenli olarak bakıma ihtiyacı vardır. Eğer ki otomobiliniz için siz düzenli bakımları yaptırmazsanız o zaman beklemediğiniz zamanlarda beklemediğiniz maliyetlerle karşı karşıya kalırsınız. Eskiden insanlar bu gibi konulara çok fazla dikkat etmezlerdi ancak günümüzdeki otomobillerin ihmal götürmedikleri anlaşılmaya başladıkça da insanlar düzenli olarak otomobillerini bakıma sokmaya başladılar.  Ancak bu bilinç beraberinde insanlarında araçlarıyla ilgili olarak yetkili servisleri tercih ettiğini gösteriyor. Çünkü sanayilerde yetkili olmayan çok sayıda özel servis bulunuyor ancak aracınız yüksek model, garanti kapsamındaysa bu durumda aracınızın da bakımlarını mutlaka yetkili servislerde yaptırmanız şart. Aksi takdirde garanti kapsamı dışında kalırsınız. Dolayısıyla bu noktada satın almış olduğunuz aracında servis ağının geniş olması gerekiyor.

Bir aracın bakımı ve tamiriyle ilgili olarak karşınıza iki tane seçenek çıkıyor. Bunlardan birincisi aracınızı yetkili servislere götürerek bakımlarını yaptırmanız ikincisi ise sanayide bulduğunuz bir ustaya bakımını yaptırmanız. Bu iki seçeneğinde birbirine göre avantajları var. Mesela yetkili servislerde yaptırdığınız her bakımın garantisi vardır. Dolayısıyla yaptırdığınız işlemden memnun kalmazsanız bunun hesabını sorabilirsiniz. Ancak bunun bedeli yetkili olmayan bir servise gittiğinizden çok daha yüksektir. İkinci seçenek ise usta işidir. Yani sanayide bir ustaya ya da ustanıza aracınızı götürür ve bakımlarını yaptırırsınız ancak bunların herhangi bir garantisi yoktur. Maliyet bakımından ise yetkili servisten çok daha ucuzdur. Genelde sürücülerin yetkili olmayan servisleri tercih etmesinin nedeni de daha ucuz olmasından kaynaklanır. 

Otomobilin Rutin Kontrolleri

Her aracın rutin olarak yaptırması gereken kontroller vardır. Bu kontrollere yazlık ve kışlık bakımlar denilir. Önümüz yaz olduğu için insanlar yazlık bakımlarını yaptırmaya başlayacaklar ve bunun içinde araçlarının yağını, suyunu, filtrelerini değiştirecek. Araç üzerindeki her parçanın bir kullanım ömrü ve süresi vardır. Bu süreyi ya da ömrü tamamlayan parçaları mutlaka yenisiyle değiştirmek zorundasınız. Aksi takdirde başınıza çok büyük hasarlar açabileceklerdir. Bunun için bu hususa dikkat etmek gerekir.

01 Nisan 2019
157 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al