Kanser Sigortası Özel Şartları

Kanser Sigortası Özel Şartları

Kanser, sinsi ve en zor hastalıkların başında geliyor. Bazı kanser türleri ile mücadele edilebilirken bazı kanserlerle mücadele etmek çok zordur. Ancak kanserle mücadele de en etkili yöntem düzenli olarak kontrollerinizin yapılmasıdır. Örneğin meme kanseri erken dönemde teşhis edilebilirse tedavi edilebilen bir durumdur, ancak geçen her evre kanserle mücadeleyi zorlaştıran bir durumdur. Bunun içinde düzenli kontroller kanser söz konusu olduğunda çok önemlidir.

Kanser, hücrelerin olağan dışı çoğalarak normal dokulara yayılmasıdır. Sabit dokular ya da kandan alınan örnekler neticesinde bu durum tespit edilebilir. Bunun içinde kanser olsun ya da olmasın her kesin belli bir yaştan sonra düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırması gerekir. Özel hastaneler düzenledikleri check-up kampanyalarıyla hizmet veriyor ve olası bir sağlık probleminin erken haberdar edilmesi sağlanıyor.

Özel hastanelerin bu hizmetinden yararlanabilmeniz için özel sağlık sigortası yaptırmanız yeterli olacaktır. Özel sağlık sigortaları belli teminatlar kapsamına hizmet verir. Anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarına özel sağlık sigortası yaptırarak gittiğinizde tedavi ve teşhisiniz için ekstra bir ödeme yapmazsınız.

Özel sağlık sigortasında dikkat edilmesi gereken hususların başında eskiden gelen hastalıkların kapsam dışında olmasıdır. Bunun için zamanın neler getirebileceğini bilmediğinizden mutlaka sağlıklıyken özel sağlık sigortanızı yaptırmanız gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat teklifi

Hksigorta.com olarak bize ulaşan danışanlarımıza 7/24 hizmet veren sigorta uzmanlarımız gerekli sigorta hizmetini sağlayacaktır. 

Gündelik Hastane Teminatı Nedir?

Sigortalı bu poliçe teminatı altında olan kanser hastalığından (cilt kanseri hariç) dolayı hastanede tedavi görürse, Gündelik Hastane Teminatı altında belirtilen gündelik tazminat, 1 günlük bir muafiyet uygulandıktan sonra kanser teşhis tarihinden itibaren 1 yıl içinde hastanede yattığı her gün başına poliçe teminat limiti dahilinde ödenecektir.

Her sigorta çeşidi 1 yıllık süreyle yapılır ve bu sürenin tamamlanması durumunda yenilenmesi gerekir. Erken yaşta tamamlayıcı sağlık sigortası yapılmış olması halinde sigortanız ölene kadar yenilenme hakkına sahiptir. Çünkü 65 yaşından sonra risk artmış olacağından sigorta şirketleri tamamlayıcı sağlık sigortası yapmak istemez ya da çok yüksek fiyat çıkar.

Hksigorta.com adresimizden bize ulaşmanız durumunda tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizi hemen hazırlayabiliriz.

03 Haziran 2020
475 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al