Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Otomobiliniz İçin Trafik Sigortası

Otomobiliniz İçin Trafik Sigortası

Yeni bir araç alın ya da var olan aracınız olsun mutlaka trafiğe çıkması için trafik sigortasını yaptırmanız gerekiyor. Bu yasal bir zorunluluk olsa da karşınızdaki sürücüyü ve sizi koruyabilmek için çok önemlidir. Aracınıza sigorta yaptırdığınızda olası bir kaza durumunda cebinizden teminatınız sınırları içerisinde hiçbir ücret çıkmayacaktır. Bu da zaten kaza yapmış ve canı sıkılmış olan bir sürücü için çok önemlidir. Trafik sigortası zorunlu olsa da kasko sigortası isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta türüdür dolayısıyla eğer aracınız için kasko yaptırırsanız bu durumda aracınızın başına herhangi bir sorun gelmesi halinde güvence altında olacaktır. Ancak her sürücünün sigortasının yanı sıra otomobilini tanıyor olması gerekir. Bir otomobil sahibinin araç alırken ya da aldıktan sonra şunları bilmesi gerekir.

Otomobiller Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Büyük bir emek karşılığından aldığınız sizlerin için çok önemli olan araçlarınızdan uzun süre yüksek performans almak istiyorsanız aracınızla yakından ilgilenmeniz gerekir. Aracın bakım ve onarım işlerini zamanında yaparsanız aracınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Trafik sigortası ücretleri

Bunun için dikkat etmeniz gereken çok sayıda husus vardır. Aracınızla ilgili bir problemle karşılaştığınız da bu durumu ertelemeyin ve hemen mücadele edin sorun sizi aşıyorsa hemen bir tamirciye ya da servise gitmelisiniz. Araç muayeneleri tek başlarına yeterli değil aracınızı düzenli olarak kontrol etmeli ve periyodik bakımlarını da zamanında yaptırmalısınız. Far ve lamba kontrollerini hiçbir zaman ihmal etmeyin özellikle uzun yola çıkacaksanız duvara karşı far ve lamba kontrolü yapabilirsiniz. Hem hizasını hem de yanıp yanmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Diğer kontrol edilmesi gereken husus da lastiklerdir lastik dişleri 2 mm’nin altında yer alıyorsa yeni lastiklere ihtiyacınız var demektir özellikle kış aylarında lastik kontrolünü daha sık yapmalısınız. Aracınızın sileceklerini kontrol ettikten sonra yağ seviyesini mutlaka yap çubuğunu silerek yapmalısınız. Silecek suyu fıskiyelerini her zaman ayarlı olarak tutmalısınız.

Bu tarz bakımlar ve kontrolleri her araç sahibi bilmeli ve yapmalıdır. Sadece periyodik bakımlara ve muayene işlemlerine güvenirseniz arada çıkan sıkıntıları fark edemezsiniz ve bu durum sizi mağdur eder. Bu konularda eksiğiniz varsa öncesinde pratik bilgi edinmeli daha sonra teoriğe geçmelisiniz

25 Mart 2020
76 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al