Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araç Hasar Kaydı Sorgulamanın Önemi

Araç Hasar Kaydı Sorgulamanın Önemi

Yeni satın alacağınız otomobiliniz için binlerce hatta yüz binin üzerinde para ödeyeceksiniz. Dolayısıyla bu rakamı etmeyecek bir aracı satın almak demek paranızı çöpe atmak demek olacağı gibi aynı zamanda da aracın daha sonra başınıza neler açabileceğini de bilemezsiniz. Günümüzde otomobillere baktığımız zaman alımın bir şans olduğunu söylemek mümkün çünkü çok iyi bildiğiniz bir aracı satın aldığınızda eski sahibinde çıkmayan tüm masraflar sizde çıkabilir. Ancak şansınızı en iyi dereceye çıkarabilmekte elbette sizin elinizdedir. Bunun için önce siz önleminizi almanız gerekiyor. Araç hasar kaydı sorgulamanın önemi de işte bu noktada ortaya çıkıyor.

Türkiye’de pek çok sürücü sıfır bir araç almaktansa ikinci el aracı tercih ediyor. Çünkü ikinci el bir araç yeni model olsa bile ikinci sahibine geçtiğinde fiyatlar direk olarak düşüyor. Bu da kaliteli bir arabayı daha uygun bir fiyata almak anlamını taşıyor. Ancak ikinci el araç almanın da beraberinde getirmiş olduğu bir takım riskler yok değil. Hatta dikkatli bir seçim yapmıyor ve bu işi de çok bilmiyorsanız o zaman hata yapma şansınız çok daha yüksek. Özellikle de bazı otomobillerde gizlenen hasarlar ve arızalar var ki onu tecrübesiz bir kişinin anlayabilmesi de mümkün değil. İşte bu tür durumlar ikinci el araç almak isteyenlerin en büyük korkularının başında geliyor.

Eğer siz ikinci el bir araç alacaksanız o zaman size mutlaka tramer sorgulama işlemini yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu işlemin nasıl yapılacağını ise daha önceki makalemizde siz değerli takipçilerimize anlatmıştık. Buradan bilgi alarak neler yapmanız gerektiğini de bilirsiniz.

Araç hasar kaydı sorgulama ikinci el araçlar için çok önemli. Aracın geçmişten bugüne kadar olan hasarlarının tamamını bu şekilde görebiliyorsunuz. İster plakadan isterseniz de şaseden sorgulama işlemini rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Değişen Parça Sorgulama

Tramerin sunduğu hizmetlerden bir tanesi de aracın değişeni olup olmadığının sorgulanmasıdır. Bunu SMS yöntemiyle ya da internet üzerinden Online olarak yapabiliyorsunuz. Aracın plaka bilgilerini girdiğinizde ve SMS attığınızda değişmiş olan parçalar varsa neleri ve ne zaman değiştiği de ayrıntılı bir şekilde mesaj olarak cebinize kadar geliyor.

07 Ağustos 2019
153 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al